38-й звіт ООН щодо ситуації з правами людини в Україні охоплює період із 1 грудня 2023-го по 29 лютого 2024 року. Поміж іншого, експерти провели інтерв'ю з 60 українськими військовими, нещодавно звільненими з полону.
За словами голови Місії Даніель Белль, практично в кожному з них респонденти розповідали, що російські військові та посадовці катують полонених, у тому числі застосовують побиття, електричний струм, змушують довго перебувати в незручному положенні, погрожують розстрілом або імітують його. Більше ніж половина полонених пережила сексуальне насильство.
«Більшість військовополонених також згадують про страждання від неспроможності спілкуватись зі своїми родинами, а також відсутність задовільного харчування та медичної допомоги», – додає вона.
Читайте також: «Розстріл впритул»: чому окупанти страчують полонених із ЗСУ на полі бою?
Автори звіту зазначають, що ці дані підтверджують, що російська армія продовжує застосовувати раніше встановлені практики катування, жорстокого поводження, смертей в полоні, тримання під вартою без зв'язку із зовнішнім світом, насильницьких зникнень і жахливих умов утримання.
«Крім цього, ММПЛУ задокументувала достовірні повідомлення про страту щонайменше 32 українських військовополонених у 12 окремих випадках в період з грудня 2023 до лютого 2024 року, що значно більше, ніж за будь-який з попередніх періодів. ММПЛУ провела незалежну верифікацію трьох зі згаданих випадків», – йдеться в тексті.
ММПЛУ також наводить дані про інтерв'ю з 44 російськими військовополоненими, які, хоча й не заявляють про катування в офіційних місцях утримання, давали «свідчення про катування та жорстоке поводження в місцях їх тимчасового перебування після евакуації з поля бою».
Звіт Місії також містить інформацію про насильство російської адміністрації щодо жителів окупованих територій України. В тому числі йдеться про вбивства цивільних осіб, свавільні затримання та обмеження свободи висловлення поглядів.
Читайте також: Офіс генпрокурора: розстріли полонених – це політика, яка підтримується керівництвом РФ
«Упродовж тримісячного періоду кількість жертв серед цивільного населення лишалась високою: через насильство, пов'язане з конфліктом, загинуло 429 цивільних осіб, ще 1 374 особи були поранені. Значна інтенсифікація обстрілів снарядами та баражуючими боєприпасами з боку Російської Федерації у період з кінця грудня по січень призвела до різкого збільшення кількості втрат серед цивільного населення у віддалених від лінії фронту районах», – підсумовують автори документу.
За даними ООН, загальна кількість встановлених втрат серед цивільних в Україні «лишається співставною з кількістю втрат за попередній період».
Наприкінці лютого керівник департаменту Офісу генпрокурора з протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Юрій Бєлоусов повідомив, що правоохоронці розслідують 19 кримінальних проваджень про вбивства українських військовополонених. За його словами, з початку повномасштабного вторгнення 45 українських військових були вбиті у полоні. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Підозри будуть оголошені найближчим часом – ОГП про розстріл українських полонених
Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Цього тижня,6 квітня до ...
Наступна новина: ООН: у 2022-му викидали 1 ...