За його словами, Москву підозрюють у «тисячах спроб послабити наші системи» від початку повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
Купка стверджує, що хакерська кампанія включала атаки на системи сигналізації та мережі чеського національного залізничного оператора Ceske drahy. Минулі атаки вивели з ладу системи продажу квитків і викликали занепокоєння, що успішне втручання в роботу сигналів може призвести до серйозних аварій.
Financial Times пише, що спроби Росії дестабілізувати європейську енергетичну інфраструктуру були добре задокументовані, але втручання в транспортні мережі обговорювалося менше.
У березні минулого року агентство ЄС з кібербезпеки опублікувало свій перший звіт про загрози для транспорту. У ньому йдеться про те, що «напади на залізничні компанії зростають, насамперед через вторгнення Росії в Україну». У ньому відзначено великі кібератаки «проросійських хакерських груп» на залізничні компанії в Латвії, Литві, Румунії та Естонії.
Читайте також: Аналіз Google: на Україну та країни НАТО хакерські атаки влаштовують 5 угруповань, контрольовані владою РФ
Чеське агентство з кібербезпеки NUKIB попередило про зростання кількості кібератак в останні роки – «однією з помітних тенденцій минулого року стало зростання інтересу зловмисників до енергетичного та транспортного секторів».
У Ceske drahy заявили, що «спостерігали збільшення кількості кібератак на цифрову інфраструктуру» і «постійно зміцнюють» свою кібербезпеку.
Західні чиновники раніше заявляли, що російський уряд є світовим лідером у хакерстві та використовує кібершпигунство проти іноземних урядів. Москва незмінно заперечує, що здійснює хакерські операції. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Сайти Чеського радіо зламали перед конференцією про роль ЗМІ під час війни РФ проти України
Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Атаку на аеродром у Росії ...
Наступна новина: Дев’ять людей ...