«Парасолька США, яка захищала нас під час та після Холодної війни, може не бути відкритою весь час. Можливо, залежно від того, хто керуватиме у Вашингтоні, ми не зможемо покладатися на американську підтримку та спроможність нас захистити. Ми маємо побудувати нашу спільну спроможність», – сказав дипломат.
Заявивши, що «Росія погрожує Європі», він висловився за будівництво європейської структури безпеки у рамках НАТО.
«Війна проти нас не почнеться завтра, але ми не можемо заперечувати реальність. І реальність у тому, що зростає конкуренція між значними силами, конфлікти високої інтенсивності між державами. Використання як зброї економічної взаємозалежності, кіберзброї та дезінформації стали частиною нашої реальності», – зазначив Боррель.
Читайте також: Дуда: за два-три роки Росія може мати потенціал для нападу на НАТО
Боррель наполягає, що перспективна конвенційного конфлікту високої інтенсивності в Європі – це «більше не фантазія».
«І ми очевидно маємо зробити все, аби уникнути її. Але, щоб стримати ворога, ми маємо мати засоби. В цьому немає нічого нового, я читав Декларацію Роберта Шумана. Вона починається словами: «Мир у світі не може бути захищений без креативних зусиль, пропорційних небезпекам, що нам загрожують», – зацитував дипломат.
Він охарактеризував безпекову ситуацію в Європі як «екзистенційну кризу», закликавши знайти нові шляхи збільшення інвестицій в оборону:
«Ми потребуємо нових механізмів міжурядового фінансування, який можна порівняти з тим, який ми створили під час фінансової кризи (єврозони)», – вважає Боррель.
Голова зовнішньополітичної служби ЄС вказав на те, що джерелами конфліктів знову стають території, питання суверенітету та національної ідентичності:
«Те, що відбувається в Україні та в Газі – це конфлікти за землю. Люди, які стверджують – «це моя земля, це належить мені». Нам казали, що географія не має значення, тому що глобалізація усунула кордони й скасувала географію – це неправда».
Читайте також: «Ми не втихомиримо Путіна. Маємо його зупинити»: член Палати представників США Том Своззі про підтримку України
Говорячи про територіальні конфлікти у різних регіонах, Боррель нагадав про падіння Берлінської стіни, після якої Європа «уявляла, що живе в колі друзів».
«(Берлінську стіну – ред.) замінили вогняні кола нестабільності – від Сахелю, до Близького сходу, Кавказу та Балтії, якщо не дивитися глибше в Африку. Кола вогню навколо нас. І ми живемо в дуже важливий момент європейського будівництва, тому що війна майорить на горизонті, і це неабияка справа», – каже він.
Побоювання щодо російської агресії проти інших країн Європи лунають час від часу останніми місяцями. Зокрема, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що за два-три роки Росія може мати військовий потенціал для нападу на НАТО.
Ця заява пролунала після лютневих звітів данської розвідки, в яких йшлося про те, що Москва може здійснити напад на НАТО протягом трьох-п'яти років. Медіа не вдалося перевірити зміст жодної з цих доповідей.
У січні голова Військового комітету НАТО, нідерландський адмірал Роб Бауер заявив, що альянс потребує «трансформації підходу до ведення війни». Згодом він додав, що Захід повинен готуватися до «всеосяжної війни» з Росією. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Дослідження щодо війни РФ проти України. Кого європейці бачать переможцем і хто готовий допомагати Україні?
Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Удар РФ на Полтавщині: ...
Наступна новина: «Очікую,що це станеться ...