ЄС закликає Росію звільнити з полону цивільних українців і пустити до них Червоний Хрест – заява

ЄС закликає Росію звільнити з полону цивільних українців і пустити до них Червоний Хрест – заява

26.05.24 09:33 0 120
ЄС закликає Росію виконувати свої міжнародні зобов'язання – звільнити затриманих українських цивільних осіб, надати списки імен і місцеперебування всіх українців, позбавлених волі. Про це йдеться 23 травня у заяві за підсумками засідання Постійної ради Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) у Відні.

«Росія також має забезпечити негайний, безпечний та безперешкодний доступ МКЧХ (Міжнародний комітет Червоного Хреста – ред.) до всіх об'єктів, де утримуються українці, як на тимчасово окупованих територіях України, так і в Росії», – наголошують у раді ОБСЄ .

У заяві зазначено, що питання зниклих безвісти мирних громадян України нерозривно пов'язане з ситуацією щодо тисяч українських дітей, які залишаються зниклими безвісти після депортації Росією. Зазначено, що Росія «нехтує своїми обов'язками та зобов'язаннями щодо реєстрації, відстеження, зв'язку та відновлення контактів із сім'ями загиблих цих дітей, посилюючи тяжкість їхнього становища».

Також у заяві звернули увагу на перешкоди з боку Росії зусиллям України з пошуку та ідентифікації зниклих безвісти, включаючи відмову Росії надати пошуковим групам доступ або гарантії безпеки для відвідування українських територій, які Росія окупувала.

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ