За словами Грабчака, конкретні оцінки щодо стану енергосистеми на цей сезон оператор не публікує з огляду на воєнний час, хоча передає Міністерству енергетики.
Водночас він припустив, що влітку дефіцит в енергосистемі спричинятиме сезонний приріст споживання:
«Зараз ми, мабуть, вже пройшли той мінімум споживання, який можемо мати у себе в системі у весняно-літній період. Далі з розвитком високих температур споживання буде тільки рости – воно б росло, якби ми не були змушені його обмежувати».
Читайте також: Швеція надала Україні понад 56 мільйонів євро для підтримання енергетики
Грабчак пояснив, що в літній сезон падають спроможності гідрогенерації, яка є основним джерелом гнучкості енергосистеми і доступних резервів потужності. Це також збільшить дефіцит електроенергії.
Ці чинники збільшують роль атомної енергетики, але влітку АЕС зазвичай зупиняють енергоблоки для планового ремонту. Крім того, теплові електроцентралі також не працюють у літній період, тому що багато з них, за словами Грабчака, не можуть працювати без теплового навантаження, або ж мусять зупиняти роботу для підготовки до зими.
«Що ми очікуємо таким чином? Що, мабуть, найважчим місяцем поки що вважається липень – це коли вже немає достатньо води (для гідрогенерації – ред.), і добре, якщо буде за середніми багаторічними показниками, але вже багато ремонтів і ще не встигли відновити достатньо обладнання теплових станцій, яке було пошкоджено останніми атаками», – припустив представник оператора.
Читайте також: В «Укренерго» розповіли, чи вимикатимуть світло 28 травня
Водночас він висловив сподівання, що підвищення так званих прайск-кепів – граничних цін на ринку електроенергії – заохотить імпорт електроенергії з-за кордону.
«Це дозволить підвищити привабливість нашого внутрішнього ринку з точки зору ціни для тих гравців на ринку, хто купує електроенергію в Європі і заводить її в Україну. Не секрет, що не завжди весь доступний перетин завантажений по максимуму суто тому, що електроенергію не так вигідно купувати в Європі і перепродавати тут», – сказав Грабчак.
Він також припустив, що потрібен аудит ТЕЦ, щоб вивчити можливість залучати їх також і в літній період.
Українські енергетичні об?єкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. Це спричинило запровадження графіків відключень електрики навіть за теплої погоди, коли споживання є приблизно у півтора раза меншим, ніж узимку. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Спека може погіршити ситуацію в енергетиці, але взимку буде ще важче
Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: У Тернополі демонтовано 16 ...
Наступна новина: На Рівненщині викрили ...