Тернополяни із соціально-вразливих категорій можуть отримати соціальну послугу «Догляд вдома»

Тернополяни із соціально-вразливих категорій можуть отримати соціальну послугу «Догляд вдома»

31.05.24 12:30 0 107
Мешканці Тернопільської громади, які перебувають у складних життєвих обставинних чи належать до соціально-вразливих категорій, можуть отримати соціальну послугу «догляд вдома».

Що входить у поняття соціальної послуги «догляд вдома» та хто має на неї право?

Доглядом вдома забезпечуються жителі громади, які не можуть самостійно себе обслуговувати. Зазвичай до цієї категорії відносяться люди старшого віку, особи з інвалідністю.

Щоб скористатися послугою, людина письмово повинна подати заяву в управління соціальної політики міської ради. Акт оцінювання потреб особи у соціальних послугах складається фахівцем із соціальної роботи. Впродовж десяти днів з моменту подання заяви приймається рішення. У разі позитивного рішення буде складено індивідуальний план надання допомоги: визначено, скільки разів на тиждень/місяць має приходити додому до заявника соціальний робітник і в чому буде полягати його допомога.

Соціальний робітник надає різні види соціально-побутових послуг, а саме:

* у веденні домашнього господарства (приготування їжі, косметичне прибирання житла, піднесення вугілля, дров, піднесення води з колодязя чи колонки, звірка та оплата комунальних платежів);

* у написанні заяв, скарг, отриманні довідок, інших документів, веденні переговорів з питань отримання соціальних та інших послуг;

* у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними;

* в оформленні субсидії на комунальні послуги.

За потреби соціальний робітник буде викликати лікаря, працівників комунальних і транспортних служб, провідуватиме хворого підопічного в лікарні чи просто спілкуватиметься з ним, читатиме газети, журнали, книги.

Детальнішу інформацію можна отримати в управління соціальної політики Тернопільської міської ради, що за адресою вул. Миколи Лисенка, 8, тел. тел. (0352) 23-56-70.

Про це повідомили у Тернопільській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Тернополі тривають ...
Наступна новина: У Рівненській області ...

КОМЕНТАРІ