Ракети ППО та супутниковий зв’язок: Швеція надає Україні найбільший пакет військової допомоги

Ракети ППО та супутниковий зв’язок: Швеція надає Україні найбільший пакет військової допомоги

31.05.24 11:19 0 69
Швеція надасть Україні 16-й пакет військової підтримки, заявив уряд країни 29 травня.

«Уряд презентує свій 16-й і найбільший пакет військової допомоги Україні наразі від початку повномасштабного вторгнення Росії. Швеція надасть Україні цілком нові спроможності для посилення своєї протиповітряної оборони. Пакет, який буде частиною майбутніх змін до бюджету, сягає 13,3 мільярда шведських крон (понад 1,15 мільярда євро – ред.) і забезпечить пріоритетні потреби України», – заявляє пресслужба.

Читайте також: Прем'єр-міністерка Данії вважає, що Європа має надати Україні більше систем Patriot

Країна передасть, зокрема, літаки дальнього радіолокаційного виявилення ASC 890, щоб посилити протиповітряну оборону України. Також Швеція надасть весь свій запас бронетранспортерів PBV 302 для підтримки формування нових бригад української армії та артилерійські боєприпаси і ресурси для обслуговування попередньо наданого обладнання.

«Пакет також передбачає комплексне рішення, до якого входить навчання, технічне обладнання та методологічна підтримка для повітряного спостереження та управління», – йдеться в повідомленні.

Також Швеція надає:

* ракети середньої дальності класу «повітря – повітря» RB 99-AMRAAM, які можуть застосовуватися на літаках та наземних системах ППО

* боєприпаси 155 міліметрів

* обладнання для супутникового зв'язку

* фінансову допомогу

* надлишкові автомобілі для перевезення палива із запасів армії Швеції

* обслуговування раніше наданої шведської техніки

* фінансову допомогу фондів та тимчасових ініціатив для швидкої та масштабної закупівлі військової техніки в Україну

«У зв'язку з цим пакетом, Шведському агентству оборонних досліджень буде доручено підтримати Україну у створенні власного інституту оборонних досліджень. Командно-контрольна спроможність України буде додатково посилена в пакеті шляхом надання терміналів з підпискою на супутниковий зв'язок», – додає шведський уряд.

За оцінками шведського уряду, загалом країна надала Україні допомоги на 43,5 мільярда крон (понад 3,7 мільярда євро) від лютого 2022 року.

У травні уряд Швеції погодив створення трирічної рамкової програми військової підтримки України на загальну суму 75 млрд шведських крон (понад 6 млрд євро) на 2024-2026 роки. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Швеція надала Україні понад 56 мільйонів євро для підтримання енергетики

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Війська РФ запустили ...

КОМЕНТАРІ