Розслідування ДБР: керівництво Полтавського ГЗК наполягає на відсутності ознак незаконного збагачення

Розслідування ДБР: керівництво Полтавського ГЗК наполягає на відсутності ознак незаконного збагачення

07.06.24 13:24 0 159
Керівництво Полтавського гірничо-збагачувального комбінату відреагувало на заяву Державного бюро розслідувань про завершення розслідування щодо ймовірного незаконного продажу сировини – про це йдеться у відповіді, наданій Радіо Свобода.

Йдеться про справу про нібито продаж без належного дозволу щебеневої сировини, отриманої з відходів виробництва.

Керівництво комбінату «рішуче не погоджується із висунутими підозрами», посилаючись на низку аргументів. Зокрема, стверджує, що ГЗК не видобував і не продавав щебінь.

«Нефракційний відсів не є корисною копалиною. Під час переробки корисної копалини, процесу сухої магнітної сепарації, підприємство отримувало побічний продукт – нефракційний відсів, який слідство називає «щебінь». Згідно з висновками фахівців Національного наукового центру «Інститут судових експертиз імені професора М.С. Бокаріуса», нефракційний відсів не є корисною копалиною. Процес його отримання не може бути віднесений до видобування корисних копалин, а його продаж не є заборонений», – йдеться у відповіді.

Читайте також: КМДА заперечує вручення підозри заступнику голови Усову – її отримав інший посадовець

ГЗК заявляє, що збував нефракційний відсів з 1978 року і продавав його, в тому числі, державним підприємствам.

«Після отримання припису у 2021 році підприємство зупинило збут відсіву. Протягом десятиліть підприємство регулярно проходило перевірки Державної служби геології та надр України щодо наявних порушень використання ліцензії на видобуток і перероблення залізних руд, і до 2021 року не мало жодних застережень щодо продажу відсіву третім сторонам», – стверджують у підприємстві.

Менеджмент наполягає, що у слідства «відсутні факти особистого збагачення підозрюваних представників топменеджменту». Він також вказує на те, що підслідність ДБР не передбачає проведення слідчих дій щодо приватних підприємств.

«Полтавський ГЗК запевняє партнерів, інвесторів та громадськість, що інформація про нібито «викриття» службових осіб підприємства у «привласненні мільйонів гривень» є некоректною. Підприємство діє з максимальною прозорістю, відповідно до законодавства України та високих стандартів корпоративного управління, і співпрацює зі слідством. Консультуючись із юридичними радниками, підприємство дотримується позиції, що у цій справі немає ні складу, ні події злочину. Полтавський ГЗК продовжує надавати необхідну юридичну підтримку представникам менеджменту, яким оголошено підозру», – додає пресслужба компанії.

Читайте також: Будували будинок командиру на Одещині – ДБР оголосило підозру військовослужбовцю

Державне бюро розслідувань напередодні повідомило, що завершило досудове розслідування щодо сімох посадовців та службових осіб ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат».

Бюро стверджує, що топменеджмент комбінату продавав без відповідних дозволів щебеневу сировину, яка виготовлялась з відходів, видобутих у кар'єрі корисних копалин. Суму оборудки оцінюють у понад 370 мільйонів гривень.

За повідомленням, матеріали провадження за статтями про привласнення майна та легалізацію доходів «відкрито для ознайомлення підозрюваним та їх захисникам».

Полтавський гірничо-збагачувального комбінат, який входить до структури компанії Костянтина Жеваго Ferrexpo, раніше вже заперечував звинувачення. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ДБР: обвинувальний акт у справі ексвоєнкома з Одещини Борисова вже у суді

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: У Рівненській області за ...

КОМЕНТАРІ