Прокудін: з окупованої Херсонщини вдалося вивезти 8-річну дитину

Прокудін: з окупованої Херсонщини вдалося вивезти 8-річну дитину

09.06.24 10:58 0 97
З окупованої частини Херсонщини евакуювали восьмирічного хлопчика, повідомив голова області Олександр Прокудін 7 червня.

«Хлопець з батьками вже у безпеці. З родиною працюють медики та психологи», – написав він у своєму телеграмі.

Прокудін уточнив, що це стало можливим завдяки роботі неурядової організації Save Ukraine.

За його даними, від початку 2024 року на підконтрольну Україні територію вдалося повернути 108 дітей із Херсонської області.

Напередодні увечері голова організації Save Ukraine Микола Кулеба повідомив про вивезення загалом трьох дітей з окупованих територій. Серед них одна дитина позбавлена батьківського піклування. Загалом організація звітує про повернення 359 дітей.

Читайте також: «Розмовляти українською небезпечно, бути українцем – злочин»: посилення русифікації в окупації

За офіційними даними української влади, з 24 лютого 2022 року з України до Росії депортували близько 20 тисяч дітей. Це лише ті випадки, які вдалося зафіксувати офіційно.

Українські правозахисники наполягають, що дітей, силоміць переміщених із України, «сотні тисяч». Колишній Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба в лютому заявив, що ця цифра відповідає дійсності тільки стосовно ідентифікованих Україною дітей.

Повернути в Україну, за даними влади на січень 2024 року, поки що вдалося близько 500 дітей. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Російська влада вивезла до Росії весь дитячий будинок у Херсоні, що є воєнним злочином – NYT

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ