Його підозрюють у порушенні законів і звичаїв війни: за даними слідства, він віддавав накази про вчинення жорстокого поводження з військовополоненими.
Як повідомляє ОГП, після потрапляння у полон українських військових доставляли на окуповану територію Луганщини у колишню Суходільську виправну колонію. Один із них був важко поранений і не мав рухатися, але був змушений пересуватися. Через це в полоненого відкрилася кровотеча і він помер.
Читайте також: Костін: встановлено 2200 потерпілих, які зазнали тортур і нелюдського поводження в російському полоні
«Решта військовополонених вшанували його пам'ять, під час цього прозвучало гасло «Герої не вмирають». За це так званий начальник установи нецензурно висловлювався в бік військовополонених та у присутності інших підпорядкованих йому працівників погрожував застосувати фізичне та психологічне насильство, наголосивши, що тепер «буде їм весело», – йдеться в повідомленні.
Зокрема, з червня по кінець листопада 2022 року за наказом підозрюваного його підлеглі систематично били полонених кийками по різних частинах тіла:
«Під час відвідування їдальні примушували військовополонених навприсядки йти один за одним і били їх кийками по спині, шиї та руках».
Служба безпеки України уточнює, що йдеться про Володимира Рудяка, який з 2007 року керував Суходільською виправною колонією, а під час окупації регіону перейшов на бік Росії. За це його «перепризначили» очільником захопленої колонії. Туди звозили, окрім полонених, також викрадених місцевих учасників руху опору.
Читайте також: «Ґвалтували по черзі на вогневих позиціях»: сексуальні злочини в російській окупації. Кого і як карають
«За даними слідства, у застінках ув'язнених били спеціальними кийками ПР-73, допоки потерпілі не втрачали свідомість. Також за вказівкою Рудяка людей ставили до стіни та імітувати їхній розстріл, здійснюючі постріли з вогнепальної зброї поруч з головою або тілом потерпілого. Крім того, Рудяк змушував ув'язнених навприсядки пересуватись по коридорах російської катівні і днями морив їх голодом», – повідомляє СБУ.
Таким чином фігурант, вважає слідство, намагався схилити полонених до співпраці з російськими загарбниками у війні проти України.
За даними Служби, Рудяк переховується на тимчасово окупованій частині сходу України, «тривають комплексні заходи, щоб знайти та покарати його».
На початку червня генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що встановлено 2200 потерпілих, яких піддавали тортурам та нелюдському поводженню в російському полоні. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Розмовляти українською небезпечно, бути українцем – злочин»: посилення русифікації в окупації
Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: ЄС планує продовжити ...
Наступна новина: У Рівненській області ...