Тернопіль: народний аматорський хор «Заграва» відзначить 35-річчя благодійним концертом на підтримку ЗСУ

Тернопіль: народний аматорський хор «Заграва» відзначить 35-річчя благодійним концертом на підтримку ЗСУ

14.06.24 09:35 0 124
Народний аматорський хор національно-патріотичної пісні «Заграва» Палацу культури «Березіль» імені Леся Курбаса відзначить свій 35-річний ювілей благодійним концертом «Герої не вмирають, вони в серцях живуть». Захід відбудеться у неділю, 16 червня, в Українському Домі, початок о 15:00 год.

Концерт організовано на підтримку Збройних сил України. Вхід на подію вільний.

Хор об'єднує колишніх учасників національно-визвольної боротьби 1940-х і симпатиків національної ідеї. Виступав на урочинах у Тернополі й області та в інших регіонах України, в т. ч. на фестивалі «Повстанські ночі» на Рівненщині, під час відкриття 2-го і 3-го з'їздів УРП, Великих зборів Конгресу українських націоналістів у ПК «Україна», перед будівлею ВР України в день проголошення незалежності України (1991 р.), у дні святкування 1950-х і 1960-х роковин УПА в Києві. У 1998 році хор концертував у Польщі.

Історія хору почалася з невеликого співочого ансамблю, який виступав перед громадськістю міста Тернополя на Співочому полі, на Театральному майдані, у палаці культури «Березіль», у містах і селах області. Подружжя Євдокія й Петро Кекиші, Ганна і Петро Кудли, Іван Веселовський, Марія Білоус, Зіновій Льондер, Петро Каспрук, Надія Каменюк, Люба Павелко та патріоти молодшого покоління — ті, чиєю доброю волею зродилася «Заграва».

24 серпня 1991 року Гімн вільного українського народу «Ще не вмерла Україна» перед будівлею українського парламенту першою виконала тернопільська «Заграва».

Про це повідомили у Тернопільській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: 16 червня у Тернополі з ...
Наступна новина: Тернополянин Денис Фік став ...

КОМЕНТАРІ