Ставлення поляків до українців погіршилося – дані дослідження

Ставлення поляків до українців погіршилося – дані дослідження

21.06.24 16:33 10 118
У Польщі зростає кількість людей, які негативно ставляться до біженців із України. Про це пише видання Rzeczpospolitа, спираючись на останнє дослідження «Громадське сприйняття біженців з України, мігрантів і дій польської та української держави», проведеним під керівництвом доктора Роберта Станішевського з Варшавського університету та Економіко-гуманітарної академії у Варшаві.

Дослідження показало, що зменшення прихильності до українців поширилося на всі сфери життя, навіть на надання притулку в Польщі. Також прихильність поляків знизилася і до мігрантів.

На думку дослідника, число тих, хто негативно ставиться до українських військових біженців, зростає через, як зазначили респонденти, «претензійну позицію», зокрема, йдеться про бажання українців мати такі ж права, що і поляки, у сфері соціальних виплат тощо.

«Що нас справді здивувало в цьому опитуванні, то це значне падіння з усіх питань, окрім шкільного навчання для українських дітей, яке залишається стабільно високим. Можливість ходити до школи підтримують 82% респондентів», – сказав Роберт Станішевський виданню.

Водночас на запитання «За якою основною навчальною програмою повинні навчатися діти біженців з України, яких приймають до польських шкіл?» половина респондентів відповіла, що за польською, а 40% висловилися за нову програму, яка буде узгодженою між Польщею та Україною.

Згідно з новим дослідженням, також зменшилася група людей, які переконані у необхідності допомоги Україні.

Лише 31% опитаних Станішевським вважають, що Польща повинна обов'язково допомогти Україні (у січні 2023 року так вважали 62% поляків). Що «скоріше повинна допомагати», вважає 43% респондентів. Проти допомоги виступає 19%.

72% опитаних вважають, що, попри українську війну з Росією, Польща має в першу чергу дбати про власні інтереси, передусім, це стосується експорту продовольства. Протилежну думку висловило 15% респондентів.

Зараз лише 17% поляків згодні прийняти біженців з України з можливістю поселення (понад рік тому так вважали 37%). 61% хочуть, щоб вони повернулися до своєї країни після війни, пише Rzeczpospolitа. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чого Україні чекати від Польщі: погляд учасниці «Солідарності» та чотириразової депутатки польського Сейму

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Сутичка в Дніпрі: у Kraken ...
Наступна новина: У Рівненській області ...

КОМЕНТАРІ

аватар країна
KillFork - 21.06.24

Отличная Инфа

аватар країна
Hemingaway - 21.06.24

хороший рассказ, все разложено по полкам

аватар країна
Albamik1 - 21.06.24

С уводольствием пожал бы автору руку, его сайт - чудо.

аватар країна
Fediral - 21.06.24

Читаєш це і думаєш ...

аватар країна
koinohana - 21.06.24

Побольше б таких постов на блоге.

аватар країна
Virpac - 21.06.24

автору спасибо за пост !!

аватар країна
igorbutarev - 21.06.24

Пора автору пам'ятник поставити за життя. Хто за?

аватар країна
Tyta23 - 21.06.24

поміняй назву домену

аватар країна
yungghost - 21.06.24

что-то в этом есть, безусловно

аватар країна
hazggg - 21.06.24

Абсолютно согласен