Зеленський подав до ВР законопроєкт про ратифікацію Римського статуту

Зеленський подав до ВР законопроєкт про ратифікацію Римського статуту

19.08.24 12:31 0 75
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС) та поправок до нього, повідомила 15 серпня заступниця керівника Офісу президента Ірина Мудра.

«Завдяки залученню України до МКС вдасться збільшити ефективність роботи МКС щодо України, притягувати до відповідальності за злочини, вчинені російськими громадянами на території України. Фактично, ми будемо долучені до роботи ключового світового органу правосуддя та матимемо можливість впливати на пріоритизацію нашого питання в ньому», – написала вона у фейсбуці.

За словами Мудрої, ухвалення законопроєкту дозволить Україні наступне:

* брати участь в Асамблеї держав-учасниць МКС і формувати політику МКС;

* висувати свого кандидата на посаду судді;

* затверджувати розподіл бюджету МКС з метою забезпечення належного розслідування російських злочинів в Україні;

* брати участь у виборах суддів та інших виборних осіб (зокрема прокурора МКС), впливати на розробку змін до Римського статуту, що є ключовим для нас у питанні захисту наших військових.

МКС видав вже шість ордерів на арешт через російську агресію, зокрема Володимира Путіна, армійської верхівки: Сергія Шойгу, Валерія Герасимова та інших генералів.

Читайте також: Шойгу та Герасимова чекає Гаага, як і Путіна. Що це означає для України?

Україна підписала Римський статут ще 20 січня 2000 року, але так і не ратифікувала його, хоча після угоди про Асоціацію з ЄС у 2014 році ратифікація цього документу є одним із прямих міжнародних зобов'язань України.

Наприкінці травня 2022 року заступник голови Офісу президента Андрій Смирнов в інтерв'ю Радіо Свобода зазначив, що через ймовірну загрозу для українських військових ратифікація Римського статуту Україною наразі не на часі.

«Я би, як мінімум, під час війни, до перемоги України питання ратифікації Римського статуту відклав би. Тому що, згідно з Римським статутом, спеціальні компетентні органи іноземних країн отримають купу заяв країни-агресора про начебто (я наголошую – начебто) злочини, які вчиняються нашими військовими. І той самий Міжнародний кримінальний суд зобов'язаний буде давати оцінку цим подіям», – пояснив заступник голови ОП.

Дещо пізніше міністр юстиції Денис Малюська у коментарі Радіо Свобода також наголосив, що до закінчення війни ратифікація Україною Римського статуту неможлива. За його словами, негайна ратифікація Україною Римського статуту «практично нічого для нас не змінить з точки зору юрисдикції», тому відтермінування ратифікації цього документу не є критичним.

Міжнародні правозахисні організації натомість наголошують на важливості ратифікації Римського статуту. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 20 років набуття чинності Римського статуту. Чи є проблемою, що Україна досі його не ратифікувала?

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ