Стоянка малих і спортивних суден та водних мотоциклів дозволяється на базах, які відкриті та експлуатуються в установленому законодавством порядку.
Забезпечення безпечної експлуатації баз для стоянки малих суден і баз для стоянки спортивних суден, у тому числі забезпечення безпеки судноплавства в їхніх межах, покладається на власників цих баз, які також забезпечують ознайомлення персоналу баз з цими Правилами, а власники прокатних пунктів – також осіб, які отримують судна на цих пунктах для платного використання.
Малі і спортивні судна та водні мотоцикли підлягають реєстрації в Судновій книзі України. Судна, що зареєстровані в Судновій книзі України, повинні мати судновий білет, свідоцтво про придатність судна до плавання, нанесення ідентифікаційного номера.
Плавання малих і спортивних суден, водних мотоциклів та інших плавзасобів забороняється на період виникнення загрозливих для судноплавства погодних умов (температура повітря, льодова обстановка) у відповідності до технічних характеристик таких суден, а також – у нерестовий період водних біоресурсів та на території зимувальних ям.
На борту будь-якого малого або спортивного моторного судна під час його руху повинні бути в наявності рятувальні жилети або інші індивідуальні рятувальні засоби у кількості не меншій ніж кількість людей на борту судна. Такі засоби повинні бути легкодоступними для людей, які перебувають на борту судна. Судноводій малого судна має право прийняти рішення про обов’язкове застосування людьми на борту судна таких засобів за наявності небезпеки для людського життя, зокрема у разі несприятливих погодних умов (обмежена видимість, потужний вітер або небезпечне хвилювання води), інтенсивного руху суден.
Під час стоянки та плавання малих і спортивних суден та водних мотоциклів судновласники, судноводії та особи, які знаходяться на їх борту, зобов’язані дотримуватися вимог Водного кодексу України, Закону України у частині запобігання забрудненню навколишнього природного середовища.
Довідка. Тернопільський став – це класична модель внутрішньої водойми в урбанізованому середовищі. Тернопільський став займає площу 311,1190 га та входить до складу регіонального ландшафтного парку «Загребелля», що є об’єктом природно-заповідного фонду, підлягає особливій охороні та обмеженому використанні. Довжина водойми становить 4455 км, середня ширина – 583,92 м, середня глибина – 3,27 м, максимальна глибина – 10,8 м.
Про це повідомили у Тернопільській міській раді
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Міноборони повідомило про ...
Наступна новина: Після удару по Полтаві у ...