Ноші на колесах для порятунку життя наших захисників

Ноші на колесах для порятунку життя наших захисників

15.11.24 15:03 4 31

Сьогодні евакуація поранених на фронті здійснюється в три етапи. Спочатку силами підрозділу поранений доставляється до визначеного місця, де його забирає квадроцикл і везе до наступного місця, де пораненого забирає медевак чи кейсевак і везе на стабілізаційний пункт.

Для евакуації поранених на першому етапі військові застосовують штатні ноші ЗСУ (дві труби з натягнутою тканиною), м’які ноші, волокуші, возики та ноші на колесах.

Ефективність застосування механічних засобів евакуації великою мірою залежить від їх технічних характеристик, рельєфу місцевості та бойових умов.

Військові Сил оборони користуються різними засобами евакуації поранених, в залежності від рельєфу місцевості та бойової обстановки, як механічними, так і на електроприводі.

При цьому потреби в таких засобах формуються знизу, рядовими піхотинцями, які своїми силами здійснюють евакуацію пораненого з поля бою, а командування повинно забезпечувати ці потреби.

Найскладнішим є перший етап, оскільки безпосередньо на лінії фронту найбільший ризик ураження артилерії та FPV дронами.

 

Ноші на колесах «Тачела» є унікальною українською розробкою та найбільш зручним та ефективним засобом доправлення пораненого на першому етапі евакуації в своєму класі. На відміну від возиків різних видів, ноші мають тканинну основу, що забезпечує амортизацію під час перевезення.

Для порівняння ефективності та зручності перевезення пораненого ношами на колесах і возиками можна взяти до уваги відгуки бойових медиків.

Наприклад, для штурмового підрозділу може бути незручно тягнути возик, оскільки він важить біля 20 кг, а ноші можна нести за спиною (вага в алюмінієвому каркасі 8.7 кг) та покласти у визначеному місці.

Система «Тачела» використовуються бойовими медиками, штурмовими підрозділами, піхотинцями, евакгрупами Сил оборони.

Підрозділи Сил оборони звертаються, щоб отримати саме ноші на колесах «Тачела», маючи в наявності возики, мотивуючи зокрема тим, що при важких пораненнях хребта чи тазу потрібно перевозити пораненого в горизонтальному положенні.

При перевезенні, поширеними в Силах оборони возиками, поранений знаходиться в напівсидячому положенні, без можливості зміни положення, оскільки конструкція возика не дозволяє покласти пораненого строго горизонтально.

Система «Тачела» обладнанна Г-подібними висувними ручками, що можна регулювати по зросту, що дозволяє перевозити пораненого в горизонтальному положенні, або скласти. Завдяки цьому забезпечується зручність під час перевезення та портативність системи.

Ноші на колесах «Тачела» мають багато позитивних відгуків військових, пройшли бойові випробовування та оцінені військовим експертом Фонду розвитку інновацій brave1.gov.ua (мають експертний висновок про перспективний засіб для потреб Сил оборони України).

Завдяки зручному приєднанню колісної бази система «Тачела» споряджається за дві хвилини, в складеному вигляді переноситься в чохлі (колеса в сумці).

Відео огляд системи https://youtube.com/shorts/e_nhTLsQ8e4?feature=share

Варто відзначити, що ноші на колесах «Тачела» обладнанні задніми ручками, щоб супроводжуючий допомагав ведучому долати болото чи складну місцевість.

В підсумку можна відзначити ефективність та зручність застосування такого засобу евакуації пораненого, як ноші на колесах «Тачела».

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ

аватар країна
mechta_pedofila - 15.11.24

Сайт просто чудовий, порекомендую всім знайомим!

аватар країна
cryptoprizh - 15.11.24

А можна дізнатися, у вас дизайн сайту шаблонний? Теж собі такий хочу ...

аватар країна
dionecorez - 15.11.24

Каждая статья автора отлична от предыдущей. Вывод: читать автора :)

аватар країна
spatial_sequence - 15.11.24

А можна дізнатися, у вас дизайн сайту шаблонний? Теж собі такий хочу ...