Він вказав на заходи, до яких вдалося командування – зокрема, подовження терміну базової військової підготовки та запровадження адаптивного періоду, під час якого солдат «адаптується до тієї ділянки, де ведуться конкретні бойові дії».
Також Сирський згадав про роботи зі створення «здорових воїнських колективів»:
«Тому що більшість проблем, судячи з наших матеріалів, тому що ми вивчаємо цю проблему постійно – це якраз відносини у військовому колективі. Де вони нормальні, є традиції, повага з боку командирів до підлеглих, де сержанти – це батьки, керівники, наставники, то там проблем із СЗЧ, як правило, не буває».
Читайте також: У суді Дніпра почався розгляд справи Гнезділова по суті: захист не погоджується з кваліфікацією
За словами головнокомандувача, останнім часом кількість СЗЧ скоротилася.
«Зараз, в останній період, буквально на третину зменшилася кількість самовільного залишення частини. З іншого боку, повернулися близько 10 тисяч військовослужбовців із СЗЧ до батальйонів резерву, а 4,5 тисячі вже беруть участь у бойових діях. Тобто люди усвідомили, що зробили вчинок, який має ознаки кримінального правопорушення», – розповів він.
На питання журналіста Андрія Цаплієнка Сирський уточнив, що більшість військових, які повертаються з СЗЧ, продовжують службу в інших підрозділах.
Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до закону «Про військовий обов?язок та військову службу», який, поміж іншого, продовжує до 1 березня можливість взяття на облік військовослужбовців, які вчинили СЗЧ, і які добровільно прибули до військових частин.
Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: В Тернополі розклад занять ...
Наступна новина: 34 роки допомоги ...