Оподаткування міжнародних посилок – до чого це призведе?

Оподаткування міжнародних посилок – до чого це призведе?

22.01.25 19:47 6 38

Депутат Данило Гетманцев, відомий підтримкою суперечливих економічних ініціатив, зареєстрував законопроєкт про стягнення ПДВ з міжнародних посилок незалежно від їх вартості. Кожний товар, що придбаний за кордоном, буде додатково обкладатися податком у розмірі 20%. Це буде мати певний вплив як на економіку, так і на українців в цілому.

Яка поточна ситуація з оподаткуванням посилок

Зараз посилки вартістю до 150 євро звільнені від ПДВ. А з товарів ціною вище цієї суми стягується податок з різниці. Завдяки цьому закордонні покупки достатньо вигідні та навіть можна економити.

Приклад. За покупку товару на 160 євро ПДВ і мито буде стягнуто лише з 10 євро. 

Чому міжнародний шопінг важливий

Закупівлі з-за кордону важливі. Вони відкривають доступ до більш широкого різноманіття товарів, акційних пропозицій, знижок. Наприклад, вартість спортивного взуття у магазинах за кордоном може бути навіть на 1000 гривень нижче, ніж в українських. 

Також наразі актуально замовлення військового спорядження, комплектуючих для дронів тощо. 

Що пропонується за законопроєктом

За новим законом передбачено стягнення ПДВ з усіх покупок. Від податку будуть звільнені лише посилки від фізичних осіб вартістю до 45 євро. 

При цьому відповідальність за декларування, оплату податків тепер буде на продавці або перевізнику. Це призведе до того, що вартість товарів та доставки буде вище, бо оператори будуть змушені включити у вартість також додаткові витрати. 

Які будуть наслідки

Можливі наслідки презентації нового закону:

  1. Зростання цін. На прикладі, за товари, які вартують 95 євро, буде потрібно заплатити 114 євро. Нова ціна покупок на 160 євро буде 192 євро.
  2. Труднощі закупівлі товарів волонтерами та військовими. Закупівля військового спорядження, дронів, техніки тощо буде дорожче.
  3. Проблеми для поштових операторів. Такі перевізники, як Укрпошта, Meest, Нова Пошта та інші зазнають більш великого адміністративного навантаження.

До того ж, це незначний ефект для бюджету. Будуть додаткові надходження. Їх попередньо оцінюють у 11,8 млрд гривень. Але втрати від митних схем наразі сягають приблизно 120-167 млрд гривень щорічно.

Кому вигідний законопроєкт, та які є аналоги

Замість цього законопроєкту можна:

  • поліпшити контроль за контрабандою – наголос потрібно робити на великих партіях, а не на дрібних закупівлях;
  • ввести диференційовані пільги – завдяки їм вдасться збільшити безмитний ліміт, особливо для критично важливих товарів;
  • піклуватися про діджиталізацію митниці – автоматизація та прозорість зменшить корупцію.

Законопроєкт Гетманцева вигідний великим ритейлерам. Це зменшить конкуренцію з боку закордонних магазинів. Але для більшості українців все це призведе тільки до підвищення витрат, зробить покупки складнішими.

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)
Попередня новина: Гайд щодо купівлі Xiaomi ...
Наступна новина: Рибалка в Україні в ...

КОМЕНТАРІ

аватар країна
Avelan71 - 22.01.25

Хороша стаття, дізнався багато нового!)

аватар країна
maxim_lis - 22.01.25

что-то в этом есть, безусловно

аватар країна
vdmzz - 22.01.25

Сайт просто замечательный, порекомендую всем знакомым!

аватар країна
Meatball1488 - 22.01.25

Отличная Инфа

аватар країна
Niktoneyznaett - 22.01.25

новость послал по инету.

аватар країна
dayron913 - 22.01.25

Всегда приятно читать умных людей