Старт екологічних змін: як громади Польщі та України разом дбають про водні ресурси

Старт екологічних змін: як громади Польщі та України разом дбають про водні ресурси

01.03.25 09:40 0 89
26 лютого у Гміні Скербєшув (Республіка Польща) відбулася стартова конференція проєкту «Стале управління водними ресурсами: шлях до відродження Західної України та Східної Польщі» № PLUA.01.02-IP.01-0001/24-00 (WATER), що співфінансується Європейським Союзом у межах Програми Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027.

Захід зібрав представників влади з України та Польщі, експертів, громадськість, які обговорили екологічні виклики у транскордонному регіоні, питання охорони водних ресурсів, плановані рішення у сфері водопостачання та водовідведення. Під час події учасникам презентовано потенціал Скербєшувського ландшафтного парку та досвід Ґміни Скербєшув у впровадженні екологічних ініціатив. Конференція стала нагодою для обговорення ключових заходів проєкту, презентації українських партнерів та планування майбутньої співпраці.

У Тернополі проєктом передбачено нове будівництво систем водовідведення на територіях прилеглих до Тернопільського водосховища (район Пронятин), а також розчищення русла річки Серет в межах парку Сопільче та будівництво системи аерації Тернопільського ставу (4 черга).

Спільна ініціатива стане важливим кроком до екологічно безпечного майбутнього, зменшення забруднення річок та озер, сприяння сталому розвитку транскордонного регіону. Завдяки використанню сучасних підходів до будівництва та експлуатації водної інфраструктури проєкт матиме довгостроковий позитивний вплив на екологічну ситуацію у регіоні, охопленому Програмою Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027.

Довідка

Загальний бюджет проєкту складає понад 7,9 млн євро; бюджет для Тернополя 990,0 тис. євро, з яких 889,7 тис євро – грантові кошти та 100,3 тис. євро – власний внесок (кошти місцевого бюджету).

У межах ініціативи планується будівництво та реконструкція інфраструктури водопостачання, водовідведення, очисних споруд та систем управління водними ресурсами у Волинській, Рівненській, Тернопільській, Закарпатській областях, а також Люблінському воєводстві (Республіка Польща). Також буде проведено навчання для фахівців, відповідальних за управління водними ресурсами; розроблено концепцію сталого розвитку водного господарства та санітарії, основні принципи якої ляжуть в основу регіональних програм; створено спільний веб-портал, що дозволить місцевим органам влади здійснювати контроль за рівнем підземних вод та рівнем води в річках і озерах.

Про це повідомили у Тернопільській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Прокуратура: у Сумах ...
Наступна новина: ОТУ «Сіверськ»: армія РФ ...

КОМЕНТАРІ