62 мільйони євро на місцеве самоврядування: стартувала ІІІ фаза програми «U-LEAD з Європою»

62 мільйони євро на місцеве самоврядування: стартувала ІІІ фаза програми «U-LEAD з Європою»

23.03.25 10:17 0 58
Угоду про початок III фази програми «U-LEAD з Європою» підписали у Києві. Вона передбачає виділення 62 мільйонів євро, які спрямують на посилення місцевого самоврядування та підтримку реформ у громадах, передає кореспондентка Радіо Свобода.

Ініціатива «U-LEAD з Європою» впроваджується за підтримки Європейського союзу та його держав-членів – Німеччини, Данії, Франції, Польщі та Словенії у співпраці з українським урядом.

III фаза з бюджетом 62 мільйони триватиме до кінця 2027 року. З цих коштів ЄС надає 40 мільйонів євро, Німеччина 18 мільйонів євро, а Данія – 4 мільйони євро.

Програма зосередиться на зміцненні місцевого самоврядування та забезпеченні стійкого відновлення на місцевому та регіональному рівнях. Також «U-LEAD з Європою» спрямована на подальше просування децентралізації як частини загального, ширшого євроінтеграційного курсу України.

«Ми підтримуємо децентралізацію політично, практично, а також фінансово. Я захоплююся тим, як процес децентралізації триває навіть у воєнний час. І ми будемо тут протягом усього третього етапу (програми «U-LEAD з Європою» – ред.), який зараз розрахований на три роки. Я вважаю, що зараз, як ніколи, Україна потребує централізації», – зазначила Катріна Матернова, посолка Європейського Союзу в Україні.

Матернова також нагадала, що проєкт «U-LEAD з Європою» почав працювати в Україні з початком децентралізації 10 років тому. За словами дипломатки, нині «децентралізація є важливою і неймовірно успішною в Україні».

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ