До участі запрошуються експерти з культурної спадщини та дослідники, які працювали з темою радянської культури та мистецтва. Вони розроблятимуть рекомендації щодо переосмислення комплексу в межах процесів декомунізації та деколонізації в Україні.
Вказано, що ідея створення такого музею виникла ще у 2016 році.
«Дослідження радянської історії ВДНГ та створення Музею монументальної пропаганди допоможе поєднати охоронну спадщину з її переосмисленням. Адже радянська історія комплексу закладена в його архітектурі: павільйони, споруди та символіка вже є частиною майбутньої експозиції. Ці пам'ятки не зазнали змін в радянський період – вони від початку створювалися саме такими. Саме тому ВДНГ є логічним місцем для музею», – йдеться у повідомленні.
Детальна інформація про конкурс та умови участі буде оприлюднена найближчим часом.
Декомунізація в Україні – це процес позбавлення від символів, ідеології та спадщини радянського тоталітарного режиму. Він розпочався після здобуття незалежності, але активізувався у 2014 році після Революції Гідності. Включає перейменування вулиць і населених пунктів, демонтаж пам'ятників радянським діячам, заборону комуністичної символіки, відкриття архівів КДБ та перегляд історичної політики.
Деколонізація – це ширший процес, спрямований на звільнення від впливу російської імперської та радянської культурної та політичної спадщини. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Деколонізація: що є українським, а що російським? Інтерв'ю з директором Українського музею у США
Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: У Рівному відкрили Центр ...
Наступна новина: Перед судом постане ...