«Вихід Сполучених Штатів Америки з Міжнародного центру з розслідування за злочин агресії не вплине жодним чином на розслідування злочину агресії. США перебували у цій групі у якості спостерігача, в статусі спостерігача. Тобто вони не були повноцінним учасником», – сказала вона.
Читайте також: Дослідники депортації дітей без фінансування США: що це означає для України?
Мудра уточнила, що повноцінними учасниками групи є Україна, Литва, Латвія, Естонія, Польща – саме їхня роль «буде вирішальною» у зборі доказової бази.
«Робота групи продовжується, вихід Сполучених Штатів не впливає жодним чином на цю роботу», – додала вона.
Мудра також не стала детально коментувати повідомлення про ймовірне видалення Державним департаментом США даних про викрадених Росією дітей – сам Держдеп це повідомлення раніше заперечував.
Читайте також: «Свідки помирають». США більше не розслідують злочини РФ проти України: які наслідки?
«Не зможу прокоментувати, тому що триває дипломатична робота, вона не є публічною. Те, що дані зовсім не зникли – це так, вони є. Але це така сенситивна інформація, і щодо збору доказів – насамперед це робота прокурорів, слідчих, тож вона теж є вкрай чутливою», – сказала представниця ОП.
Видання The New York Times із посиланням на власні джерела повідомило 17 березня, що Сполучені Штати Америки мають намір вийти з міжнародної групи, створеної з ініціативи Євросоюзу для розслідування злочину агресії щодо України. Про отримання Євросоюзом відповідного сповіщення згодом повідомило Sky News.
Міжнародний центр із переслідування за злочин агресії проти України (ICPA) був створений у 2023 році за підтримки Єврокомісії.
Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: ОВА: російська атака по ...
Наступна новина: У Тернополі демонтували ...