Згідно його результатами, від 72% мешканців Сходу до 85% жителів Заходу країни підтримують цю пропозицію або ставляться до неї скоріше позитивно.
Найчастіше респонденти (47% із тих, хто обрав позитивні трактування) вважають, що перемовини є способом продемонструвати, що Росія не прагне миру або порушує домовленості. Ще 12% вбачають у цьому крок до розблокування військової допомоги, а 18% – можливість завершити війну на прийнятних для України умовах.
Натомість 17% опитаних дотримуються негативного погляду на цю подію: 8% вважають її помилковим кроком, що послабить Україну, 7% – проявом відчаю влади через ситуацію на фронті, а 2% розцінюють як початок капітуляції.
У період з 19 до 21 березня вже після телефонної розмови Дональда Трампа з Володимиром Путіним, КМІС додав запитання щодо вимог РФ під час переговорів.
Переважна більшість українців – 79% – категорично не сприймають вимоги Росії для тимчасового припинення вогню, що включають зупинку мобілізації, припинення постачання зброї із Заходу та передачі розвідданих Україні.
Лише 16% респондентів заявили, що готові погодитися з цими умовами, причому 14% з них вважають це дуже складним компромісом.
Читайте також: Два телефонні дзвінки. Сотні безпілотників. Припинення вогню в Україні вже не виглядає добре
24 березня у Саудівській Аравії, в Ер-Ріяді, делегації США та РФ завершили переговори. Вони були закритими і тривали понад 12 годин. Раніше помічник президента Росії Юрій Ушаков повідомляв, що переговори будуть присвячені можливому поновленню Чорноморської зернової ініціативи, яка «стосується безпеки судноплавства в акваторії Чорного моря». Речник Кремля Дмитро Пєсков говорив, що окрім відновлення зернової угоди, обговорюватимуться інші «нюанси» та «аспекти» припинення війни.
23 березня в Саудівській Аравії також відбулася зустріч делегацій США та України. За її підсумками український міністр оборони Рустем Умеров заявив, що «розмова була конструктивною та змістовною – обговорили ключові питання, зокрема, в енергетичній сфері». Делегація України залишається в Ер-Ріяді, щоб продовжити консультації з американською стороною після завершення переговорів представників США та РФ, повідомив телеканал «Рада».
Також 24 березня відбувся другий раунд переговорів представників України і США.
Раніше після контактів з американською стороною Київ прийняв пропозицію Вашингтона про припинення вогню без попередніх умов, а Москва лише підтримала мораторій на взаємні удари по енергетичній інфраструктурі. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Достойний» чи «справедливий» мир? Підсумки переговорів США-Україна, США-Росія
Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: У лікарні помер ...
Наступна новина: Голова ОВА повідомив про ...