Він уточнив, що в це число входять і громади у тимчасово окупованих регіонах. На підконтрольній території України їх близько 8 тисяч – майже стільки, як і громад ПЦУ.
«Загалом від часу отримання Томосу (визнання єдиної помісної автокефальної Православної церкви України в 2019 році – ред.) понад 1900 громад перейшли в ПЦУ», – повідомив Єленський.
Читайте також: Годинники Московського патріарха. Гундяєв знову потрапив у халепу
За його даними, найбільше релігійних громад перейшло у Волинській, Київській і Хмельницькій областях. «Складна ситуація» спостерігається в Дніпропетровській області, де небагато переходів, у також на Одещині, Донеччині та Херсонщині.
«Але ж зрозуміло. Бо там, де ведуться активні бойові дії, не до переходів», – прокоментував Єленський.
У серпні 2024 року Верховна Рада України ухвалила Закон № 3894-ІХ «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій». Президент Зеленський його підписав. Цей документ одразу ж назвали «законом про заборону Російської православної церкви в Україні».
Народні депутати повідомляли, що через дев'ять місяців Українська православна церква (Московського патріархату), яка пов'язана з Російською православною церквою, буде заборонена. Термін для добровільного виходу громад із УПЦ (МП) збігає 20 травня. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Російська церква в Україні: бути чи ні з 20 травня? Добровільний перехід – завершено, судові позови – попереду
Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Обмін 1000 на 1000: в ОП ...
Наступна новина: Повітряні сили: російська ...
Театральная афиша Москвы: лучшие спектакли
Понятие и признаки инфантильности: как распознать психологическую незрелость
Самі дієві мазі з трав
Як найкраще привітати: ідеї та поради