В Угорщині розсекретять архіви комуністичних спецслужб. Мадяр вніс законопроєкт до парламенту

В Угорщині розсекретять архіви комуністичних спецслужб. Мадяр вніс законопроєкт до парламенту

26.06.26 13:16 0 6
До угорського парламенту внесений законопроєкт про розсекречення архівів комуністичних спецслужб, повідомив 24 червня прем'єр-міністр країни Петер Мадяр.

«Ми внесли до парламенту законопроєкт про відкриття архівів таємної поліції комуністичної доби. Ми дали цю обіцянку і виконаємо її. Тим самим ми нарешті виконуємо давно назрілий обов'язок перед угорським народом», – написав голова уряду в мережі Х.

Законопроєкт передбачає створення незалежної комісії з чинних співробітників спецслужб, істориків та архівістів, пише Bloomberg. Ця комісія визначатиме, які документи досі мають залишатися засекреченими.

Критерії збереження секретності будуть посилені. Раніше документи залишалися закритими, якщо їхня публікація могла завдати шкоди зовнішнім відносинам Угорщини. Тепер – тільки якщо йдеться про відносини з країнами Євросоюзу, Європейської економічної зони чи НАТО. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Прем'єр Угорщини заявив про внутрішнє розслідування через затримання українських інкасаторів

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Чому малі річки України ...

КОМЕНТАРІ