МЗС України відкидає звинувачення Росії в ударі по території Запорізької АЕС

МЗС України відкидає звинувачення Росії в ударі по території Запорізької АЕС

17.07.26 13:06 0 41
Немає доказів того, що Україна завдала удару поблизу території окупованої Запорізької атомної електростанції, через яку загинула людина, повідомило Міністерство закордонних справ 16 липня.

Відомство відкидає «бездоказові звинувачення» Росії щодо причетності України до загибелі людини внаслідок удару дроном поблизу станції.

«Жодних незалежних підтверджень російської версії або доказів причетності України не представлено, а інформація російських окупаційних структур не може вважатися достовірною», – йдеться в повідомленні.

Відомство вказує на ширший контекст цих звинувачень, а саме «постійне та цілеспрямоване нагнітання» Росією ситуації навколо станції та окупованого Енергодара, російські атаки на працівників і об'єкти станції й цивільну інфраструктуру міста, залякування міжнародної спільноти загрозою ядерного інциденту та спроби представити Україну як джерело небезпеки.

?Читайте також: Запорізька АЕС втратила зовнішнє живлення – за даними МАГАТЕ, через негоду

Водночас, вважають у МЗС, російська сторона «посилює політичний тиск» на генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаеля Ґроссі, намагаючись перекласти на Україну відповідальність за наслідки окупації станції.

Міністерство підкреслює, що першопричиною загроз навколо Запорізької АЕС залишається її окупація та мілітаризація Росією. Водночас Москва свідомо ігнорує вимоги МАГАТЕ повернути станцію під контролю України та не відмовляється від планів інтегрувати станцію до Єдиної енергетичної системи РФ.

«Україна очікує, що Секретаріат МАГАТЕ буде дотримуватися принципів об'єктивності, неупередженості та фактологічної виваженості, уникатиме дій, що можуть бути розцінені як легітимація російської окупаційної адміністрації на ЗАЕС», – заявляє пресслужба. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Летить все: як живуть під атаками армії РФ прибережні райони Запорізької та Дніпропетровської областей

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На тлі кадрових змін в ...
Наступна новина: Велика Британія запровадила ...

КОМЕНТАРІ