Швейцарія виділить кошти на відбудову Києво-Печерської лаври після удару РФ

Швейцарія виділить кошти на відбудову Києво-Печерської лаври після удару РФ

18.08.26 09:20 0 6
Києво-Печерська лавра, пошкоджена російським ударом, отримає допомогу на відновлення від Швейцарії. Кошти передадуть через ЮНЕСКО, повідомив делегат швейцарського уряду в Україні Жак Жербе.

За його словами, Швейцарія через ЮНЕСКО виділяє 600 тисяч франків – близько 730 тисяч доларів, на захист і відновлення Києво-Печерської лаври.

За словами Жербе, він мав «змістовну розмову» з міністеркою культури Тетяною Бережною та генеральним директором ЮНЕСКО Халедом Ель-Енані.

Рішення Швейцарії привітав міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. Він наголосив, що ця підтримка має особливе значення – лише за два місяці до 975-ї річниці Лаври Росія навмисно вдарила по багатовіковій святині. Як рятують Свято-Успенський собор після російського удару по лаврі (фоторепортаж) 1/21 У Києво-Печерській лаврі після російської атаки 15 червня тривають аварійно-відновлювальні роботи. Київ, 17 червня 2026 року

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ