Голова  Тернопільської облдержадміністрації Юрій Чижмарь прокоментував ряд заяв начальника УМВСУ в Тернопільській області

Голова Тернопільської облдержадміністрації Юрій Чижмарь прокоментував ряд заяв начальника УМВСУ в Тернопільській області

13.01.10 11:28 0 1914
«Президент України, говорячи 4 січня про корупцію в органах внутрішніх справ Тернопільщини, навів ряд конкретних фактів, які безпосередньо стосуються начальника УМВСУ в Тернопільській області Віталія Маскимова. І підстав для цього більш ніж достатньо!», - запевнив під час прес-конференції 12 січня голова Тернопільської обласної державної адміністрації Юрій Чижмарь.

«Судіть самі – фактично за три навчальні роки, з 1995 по 1998, син Віталія Максимова Олег закінчив юридичний факультет Чернівецького державного університету. При цьому у вересні 1998 року студент 4 курсу цього вузу Максимов О.В. перевівся на 5 курс заочної форми навчання, яке завершив, захистивши дипломну роботу, в листопаді цього ж року. Чи багатьом, у кого батько не очолював обласне управління міліції, вдалося досягнути таких успіхів?!», - каже Юрій Чижмарь.

Дивує голову облдержадміністрації й інше: «Чому в листі ректора Чернівецького національного університету ім.Юрія Федьковича зазначено, що Максимов О.В. розпочав навчання 1995 року, а в додатку до диплому про вищу освіту початком навчання значиться 1993 рік, коли юнак, 1977 року народження, ще вчиться в школі?!».

Юрій Чижмарь вважає, що Президент закономірно ставить питання й про достовірність військового квитка Максимова О.В.

«Міноборони повідомило, що Максимов Олег Віталійович на військовому обліку у комісаріатах Чернівецької області не перебував і військовий квиток йому не видавався, відомості щодо проходження ним строкової військової служби у Збройних Силах України та відповідна облікова справа відсутні. Як же така особа змогла отримати військовий квиток?! Відповідь проста – підлеглий Максимова-старшого звернувся в Тернопільський міськвійськомат і особову справу призовника Максимова О.В. було передано до МВС, а 1 жовтня 1998 року – видано військовий квиток. Мабуть, як виключення. Та чи багато ви знаєте таких виключень стосовно осіб, батько яких не очолює обласне УМВСУ?!», - ставить риторичне запитання голова Тернопільської облдержадміністрації.

На думку Юрія Чижмаря, такі дії було вчинено з метою ухилення від військової служби.

«Унікальним» мабуть є й випадок, коли студента 1 жовтня приймають на роботу в органи внутрішніх справ, а 2 жовтня йому присвоюють спеціальне звання ««молодший лейтенант міліції». Новоспечений офіцер, отримавши погони з рук батька, відправляється у відпустку для захисту дипломної роботи, після чого, 3 листопада 1998 року, отримує спецзвання «лейтенант міліції». Що такого важливого для забезпечення правопорядку зробив Максимов О.В. щоб, фактично, за 3 повні робочі дні, не враховуючи відпустки, отримати позачергове офіцерське звання?! Далі більше - Максимов О.В. 28 жовтня 2001 року отримує звання «капітан міліції», хоча з часу присвоєння йому попереднього спецзвання «старший лейтенант міліції» не пройшло й року. Схожа ситуація і з присвоєння Максимову О.В. звання «майор міліції». Знову винятки і знову унікальність?!.», - констатує голова Тернопільської облдержадміністрації Юрій Чижмарь.

Голова обласної державної адміністрації переконаний, що ці питання необхідно ставити, оскільки і одна, і друга особа працюють в правоохоронних органах: «На мою думку, батько Максимова О.В. є співучасником цих діянь, бо своїми зв’язками забезпечував стрімкий рух сина по кар’єрних щаблях. Не міг він також не знати й про походження згаданого військового квитка та особливості синового навчання у вузі».

Юрій Чижмарь вважає, що генерал-лейтенант міліції Віталій Максимов мав би зробити висновки з цієї ситуації, а не заявляти судові позови до Глави держави.

«Про який судовий захист офіцерської честі говорить генерал Максимов?! На його місці порядний офіцер, який дорожить своєю честю і гідністю, вже давно б написав рапорт про відставку. Натомість начальник обласної міліції звинувачує всіх і вся, говорить про якісь надумані провокації, когось застерігає, щось спростовує, робить голосні заяви – відводить увагу громадськості від негативів у роботі очолюваного ним управління», - вважає голова Тернопільської обласної державної адміністрації Юрій Чижмарь.

На його думку, прикладом такої поведінки для начальника обласної міліції є діяльність керівника МВС.

Голова Тернопільської облдержадміністрації поінформував журналістів, що по згаданих фактах прокуратурою області порушено кримінальну справу: «Я звернувся до Президента України з проханням клопотати перед Генеральною Прокуратурою України щодо вилучення справи з відання обласної прокуратури, щоб слідство було проведено неупереджено, тому що сьогодні лунають заяви про якесь упередження, а також щоб убезпечити працівників облпрокуратури від тиску під час проведення розслідування».

Також голова ОДА повідомив, що про порушення в роботі органів внутрішніх справ області він кількаразово звертався до Прем’єр-міністра України, однак реакції на ці звернення так і не було.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
4 (голосів: 7)
Попередня новина: Президент називає три ...
Наступна новина: Завтра у Рівненському ...

КОМЕНТАРІ