У Волинській області анатолій Вітів просить розібратись у правомірності дій керівництва Деревківської ЗОШ

У Волинській області анатолій Вітів просить розібратись у правомірності дій керівництва Деревківської ЗОШ

04.07.14 12:15 0 1222
Народний депутат України від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Анатолій Вітів скерував депутатське звернення до начальника управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації Валентини Загреви та прокурора Волинської області Анатолія Коцури з приводу перевірки правомірності дій керівництва Деревківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Любешівського району.

Під час особистого прийому громадян у селищі Любешів Волинської області до народного депутата звернулася вчителька початкових класів Деревківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Оксана Домарацька щодо неправомірності дій та некомпетентності директора школи Андрія Юрка. За словами заявниці, вона зверталася зі скаргою з цього приводу до голови Любешівської райдержадміністрації Василя Корця.

Крім того, заявницю обурює ситуація з вшануванням пам'яти односельчанина Едуарда Гриневича, який загинув на Майдані від куль снайперів в лютому 2014 року. Як наголошує вчителька, односельчани пишаються патріотом свого краю, тому в навчальному закладі був створений куточок пам'яти, який розмістили в учнівському класі на другому поверсі будівлі. Однак, як свідчить заявниця, через деякий час після поховання Едуарда Гриневича директор школи та заступник з навчально-виховної роботи почали чинити тиск, вимагаючи перенесті куточок в кінець класу, подалі від очей учнів. За словами Оксани Домарацької, такі дії керівництво закладу мотивувало тим, що встановлення куточку пам'яти випускника школи негативно впливає на психіку дітей.

У своїх діях скаржниця не вбачає порушень чи дій, які могли б негативно впливати на учнів Деревківської ЗОШ. Відповідно до ст. 56 Закону України "Про освіту", педагогічні та науково-педагогічні працівники зобов'язані настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості, відданості, патріотизму, гуманізму, доброти, стриманості, працелюбства, поміркованості та інших доброчинностей.

Як твердить Оксана Домарацька, своє невдоволення до дирекції школи висловили жителі с. Деревок та батьки учнів, що засвідчує колективна заява. Людей обурює той факт, що керівництво навчального закладу не виховує учнів, не проводять бесіди на годинах спілкування про патріотизм та повагу до людей і своєї країни. Тим самим обмежують права батьків на виховання їхніх дітей, порушуючи п. 3 ст. 59 Закону України "Про освіту".

Враховуючи викладене, Анатолій Вітів просить перевірити зазначені у зверненні та в заяві Оксани Домарацької факти, а в разі їх підтвердження – вжити заходів згідно з чинним законодавством України. Крім того, необхідно розглянути питання про відповідність Андрія Юрка займаній посаді директора школи. А також сприяти вирішенню цієї соціяльної проблеми, що склалася в школі с. Деревки.

Про це повідомили в прес-службі Волинської обласної організації ВО "Свобода"
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Хмельниччині ...
Наступна новина: В Івано-Франківській ...

КОМЕНТАРІ