Половина російського війська у Першій Світовій – українці

Половина російського війська у Першій Світовій – українці

06.07.14 09:09 0 1251
Як і чому сто років тому розпочиналась Перша Світова війна, розповів старший науковий співробітник «Музею визвольної боротьби України» Орест Круковський програмі «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» (щонеділі о 23:00 на телеканалі ZIK).

Першу світову не вважають «справедливою війною» – українці воювали в обох арміях. Півмільйона наших співвітчизників взяли участь у цій війні, яку можна назвати найбільш братовбивчою в усій історії. Так, у російській армії кожен другий вояк був українцем.

«Перша Світова допомогла українцям перестати боятись крові, – каже гість програми Орест Круковський, – як і зараз, бойові дії загартовують майбутніх лідерів визвольної боротьби».

Загалом у війні взяли участь 50 мільйонів людей із 48 держав, 10 мільйонів загинули. А почалась війна із, на перший погляд, дивовижного збігу обставин. Боснійський серб Гаврило Принцип кількома пострілами у Сараєво змінив хід історії – юнак, що не вмів добре стріляти, з шести кроків поцілив у наслідника Австрійського престолу. Чому Франца Фердинанда охороняли настільки погано, що відстань між охоронцями сягала сотні метрів? Як, після першого невдалого замаху, герцог продовжив рух по відомому усім маршруту? Чому після багатьох попереджень про можливі теракти він був у відкритій автівці, як жива мішень? Детектив початку XX століття ставить запитання – чи таким уже й несподіваним був цей постріл для оточення Франца Фердинанда? Відповідь на нього знаходить «Історична правда з Вахтангом Кіпіані».

Нагадаємо, що єдиний у вітчизняному телепросторі інформаційно-аналітичний альманах «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» – щонеділі в ефірі каналу ZIK, о 23:05.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Хмельниччині ...
Наступна новина: На Хмельниччині день поля – ...

КОМЕНТАРІ