На Закарпатті затримано групу автокрадіїв, котрі півроку

На Закарпатті затримано групу автокрадіїв, котрі півроку "гастролювали" по Західній Україні

08.11.08 15:10 0 2768
Hещодавно оперативники вийшли на осіб, котрі створили своєрідний злочинний синдикат і тривалий час займалися викраденням легкових автомобілів. До слова, всі особи виявилися, як мовиться, битими вовками, маючи за плечима тюремні "університети" і встигли "наслідити" в інших західних областях України. Але все по-порядку...

КРИМІНАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКАРПАТСЬКОГО ТРІО

...Два свалявці, 45-річний Віктор та його побратим Олександр, дуже часто бували у Чехії. Та приятелі лише прикривалися, що виїжджають на заробітки за кордон. Насправді ж вони переслідували зовсім іншу мету, і їхня діяльність підпадала під відповідну статтю Кримінального кодексу. Обидва закарпатці спеціалізувалися на викраденні престижних іномарок в Чехії, автомобілі потім перепродували іншим особам. Як розповів начальник управління карного розшуку Володимир Шелепець, за ними в Чехії тягнувся чималий «хвіст» злочинів. Зокрема, на рахунку зловмисників – понад 70(!) викрадених дорогих легковиків. За кримінально-карні діяння Віктора затримала поліція, й після вироку суду він потрапив за грати. Далі, зрозумівши, мабуть, що вони -- у полі зору тамтешньої поліції і тепер за кожним їхнім кроком слідкуватимуть, приятелі вирішили повернутися на Закарпаття. Але й тут не покинули злочинне ремесло. Свалявці знайшли собі партнера, 42-річного мукачівця Івана, котрий також мав конфлікт із законом, і запропонували йому разом «працювати». Мукачівець був професіоналом своєї справи, за кожну викрадену автомашину йому передбачалася відповідна винагорода.


МІЖОБЛАСНА ЗЛОЧИННА ГРУПА

Невдовзі, закарпатцям вже було мало тільки своєї області. Вони знайомляться з 43-річними Ігорем та Володимиром з Тернопільщини, 34-річним Романом з Івано-Франківщини та іншими подібними особами. Усіх їх об'єднувала спільна справа: угони престижних іномарок. Словом, як пізніше встановили оперативники, у злочинне угруповання входило десяток чоловік з п'яти областей України: Закарпатської, Тернопільської, Чернівецької, Івано-Франківської, Хмельницької. Організатором цього злочинного синдикату був Ігор з Тернопільщини. Спільники чітко визначили участь кожного у загальній справі. Так, скажімо, один займався перебиванням номерів, інший підробляв документи (технічні паспорти на автомобілі, доручення тощо). Ще декотрі підшуковували автомобілі, під яких виготовлялися підроблені документи, й при першій-ліпшій нагоді викрадали. Окремі підшукували клієнта, котрий, нічого не здогадуючись, купував у них крадений «трофей». Адже й ціна була досить помірною. Авто, зазвичай, переганяли в іншу область, де одразу шукали клієнта. В обов'язки того ж Романа, наприклад, входило переганяти крадену машину замовнику. "БМВ", "Мерседеси", "Октавії", "Субару", "Фольксвагени" ставали легкою здобиччю автокрадіїв. Діяли за добре відпрацьованою схемою. Щоб заплутати сліди, часто міняли телефони, при зустрічах обмінювалися телефонними картками, щоразу міняли місця дислокації. Ніколи не залишали крадені автомобілі в одному й тому ж місці. На думку зловмисників, у них було все відпрацьовано до дрібниць.

ТРИВАЛІ ПОШУКИ

Заяви про угони легковиків одна за одною лягали на стіл співробітників карного розшуку. Правоохоронці новоствореного сектору боротьби з незаконними заволодіннями автомобілями УКР УМВС ретельно перевіряли всі факти злодіянь. Однак попервах знайти хоча б якісь сліди не вдавалося. Викрадене, наче крізь землю провалювалося. Оперативники розуміли: тут хтось працює професійно. Але хто? І куди діваються викрадені машини? Згодом стало відомо: в інших західних областях також зникають престижні іномарки. Отож пошуками невідомих «угонщиків» зайнялися працівники Департаменту карного розшуку МВС України та управлінь карного розшуку Закарпатської й Хмельницької областей. Було створено посилену пошукову групу, в котру входили найкращі фахівці. Спочатку всі розставлені пастки зловмисники інтуїтивно оминали. Однак титанічна робота правоохоронців таки дала бажаний результат.

ЗАКОНОМІРНИЙ "ПРОКОЛ"

...Серед білого дня у Хмельницькому невідомі злодії викрали "Октавію". Потерпілий повідомив у міліцію. На території області було введено план "Перехоплення". На одному зі стаціонарних постів працівники міліції зауважили "Октавію", котра мчала на великій швидкості. Саме така іномарка числилася в угоні. На вимогу зупинитися, водій ще більше натиснув на газ. За зловмисниками негайно вирушила посилена група правоохоронців. Тільки неподалік Тернопільської області, зрозумівши, що від міліціонерів не вдасться відірватися, зловмисники кинули легковик і кинулися навтьоки. Як і слід було сподіватися, "Октавія" виявилася краденою.

ЗАТРИМАННЯ

Працівники карного розшуку отримали оперативну інформацію про осіб, причетних до викрадань. А згодом у поле зору оперативників потрапили всі, хто скоював крадіжки легковиків. Коли була зібрана вся необхідна інформація, керівництво прийняло рішення про їхнє затримання.
Під час затримання у зловмисників за місцем проживання були вилучені й речові докази: замки запалювання, злодійський реманент, кліше для перебивання номерних знаків. Тож виправдовуватися не було сенсу, і затримані стали давати показання.

ЕПІЛОГ

– Майже всі фігуранти цієї справи заарештовані, – розповідає начальник управління карного розшуку в Закарпатській області Володимир Шелепець. -- В активі зловмисників -- понад 20 епізодів викрадень ТЗ, з яких два скоєно в нашій області. Однак можу запевнити, що це ще не остання цифра. Під час слідства, котре розпочалося, можуть випливти й інші факти злодіянь, а також імена осіб, причетних до цього виду злочину. За згаданими фактами порушено кримінальну справу.

Іван Ладжун, ВЗГ ГУ МВС України в Закарпатській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
Джерело: http://vezha.org/
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Будинки військових ...

КОМЕНТАРІ