Янукович упевнений, що у лютому розправиться з Тимошенко

Янукович упевнений, що у лютому розправиться з Тимошенко

19.01.09 16:40 0 1448
Помилки помаранчевої влади, яка не зуміла вибудувати відносини з РФ і втратила можливість прямих поставок газу з країн Середньої Азії, стали основною причиною гострого газового конфлікту України зі стратегічним сусідом, говорить голова Партії регіонів, лідер української опозиції Віктор Янукович. Він не сумнівається, що Партія регіонів зуміє вже в лютому домогтися відставки уряду Юлії Тимошенко, після чого у Верховній Раді буде або сформовано нову більшість, або проведені дострокові вибори. Про це сьогодні, 19 січня, ЗІК повідомила прес-служба ПР.

«Відставка уряду не викликає жодних сумнівів, що стосується другої частини – коаліція або дострокові вибори, – покаже найближчий час, чим це закінчиться. Не буде коаліції – будуть дострокові вибори, але це набагато краще, ніж сидіти і чекати невідомо чого», – сказав В. Янукович в інтерв'ю «Рейтер».

Лідер опозиції каже, що газові відносини України і РФ були «зруйновані» в 2005 році із-за «нереальних» пропозицій влади зробити Україну більш сильним гравцем на газовому ринку. Тоді Київ втратив прямих контрактів на поставки газу з Туркменії, Узбекистану і Казахстану і погодився на отримання газу через посередника.

Свій внесок у погіршення відносин України та РФ, на думку Віктора Януковича, також внесла підтримка Президента Віктора Ющенка Грузії в серпневому Кавказькому конфлікті.

«Я вважаю, що ми підійшли в цьому газовому кризі до межі, далі вже буде прірва. Мені здається, що сьогодні це розуміють як з боку України, так і Росії. Сьогодні заручником цього конфлікту стали країни Європейського Союзу, цього не можна допускати ні з боку України, ні з боку Росії. Хто в цьому питанні більш винен, покаже час і робота моніторингової групи», – сказав лідер регіоналів, якого політичні опоненти дорікають в «проросійської орієнтації».

«Треба негайно провести двосторонні переговори між Україною і Росією. Всі питання протиріч відомі, треба змінити тональність як з боку України, так і Росії, і підписати двосторонній меморандум. Сусіди, такі як Україна і Росія, не можуть жити в такому стані відносин».

Екс-прем'єр, який очолював уряд двічі – в 2002–2004 і в 2006–2007 роках, – каже, що він відстоює українські інтереси і має намір будувати з впливовим сусідом взаємовигідні, партнерські відносини.

«Чи легко було нам з Росією будувати ці відносини? Ніколи не було легко, завжди було складно. І питань, в яких важко знайти спільну мову, завжди було багато, але ми робили низку питань, в яких у одному питанні Україна не може поступитися, у другому питанні Росія не може поступитися, ми робили пакетне угоду і завжди знаходили рішення... Завжди складно домовлятися з сильними, це не так просто, але іншого шляху немає».

Віктор Янукович, який другий раз втратив портфель прем'єра восени 2007 року після позачергових парламентських виборів, піддав різкій критиці Кабінет Тимошенко за непрофесіоналізм і нездатність протистояти світової кризи:

«Склад уряду є непрофесійним, в середині уряду є багато розбіжностей у поглядах, немає єдиної точки зору, є багато розбіжностей у поглядах між прем'єр-міністром і президентом, і від цього – постійні конфлікти, і немає більшості в парламенті, яка б підтримувала уряд».

«Ми вважаємо, що у нас є більш ніж достатньо підстав, щоб цей уряд пішов у відставку», – додав він.

В. Янукович пішов від відповіді на питання про свою участь в президентських виборах, сказав, що народ в першу чергу хвилює, що буде з країною в найближчим часом, а не через рік.

Ми вважаємо, що зміна влади, в першу чергу виконавчої, дасть позитивний поштовх у наведенні порядку в країні... Я впевнений в тому, що час випробувань для всього українського народу настав, що змусить політиків об'єднатися, створити сильну, ефективну систему влади».
Автор: УкрЗахідІнформ .
Джерело: http://www.zik.com.ua
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: 22 січня у Рівному ...
Наступна новина: реклама Медичний уже в ...

КОМЕНТАРІ