9-10 серпня у Луцьку відбудеться фестиваль української альтернативної музики

9-10 серпня у Луцьку відбудеться фестиваль української альтернативної музики "Бандерштат"

16.07.08 09:47 0 4259

Протягом двох днів, 9-10 серпня, на Волині вже вдруге проходитиме всеукраїнський фестиваль альтернативної музики "Бандерштат-2008". Арт-директор фестивалю Сергій Мартинюк поділився із особливостями заходу та розповів про видозміну формату цьогорічного Бандерштату.
Сергію, розкажи, будь ласка, як виникла ідея створення всеукраїнського фестивалю української альтернативної музики "Бандерштат"?

Ідея зародилася у 2006 році в середовищі молодіжної громадської організації „Національний Альянс”. Проаналізувавши ситуацію з фестивальною сценою в Україні, ми зробили висновок, що у нашій державі майже немає подібних заходів для молоді, які насичені патріотичною тематикою, прославляють героїв Української Повстанської Армії.

Саме тому нами було вирішено організувати такий фестиваль, давши йому назву "Бандерштат" або "земля Бандери". Місцем проведення стала синьоока Волинь, адже Волинський край – це колиска УПА. Цього року захід проходитиме вже вдруге.

Чому саме найменували фестиваль Бандерштатом?

Степан Бандера вже давно став символом патріотизму, нескореності та національно-визвольної боротьби Української Нації. Ця історична постать має слугувати для сучасної молоді життєвим дороговказом та зразком для наслідування. Таким чином, образ Степана Бандери ми обрали символом фестивалю.

Скажи, будь ласка, яка особливість цього фестивалю? Чим він відрізняється від інших музичних фестивалів, що проводяться в Україні?

Найвагоміша відмінність полягає у тому, що захід відбуватиметься на природі, за межами міста. Дуже важливо, що на території фестивалю буде заборонено продаж і вживання алкогольних напоїв. Бандерштат – чи не єдиний фестиваль, що носить ім’я Степана Бандери і за допомогою альтернативної музики намагається прокласти так званий місток між героями УПА та сучасними молодими людьми.

А чому із допомогою саме альтернативної музики?

Альтернативна музика або рок завжди була революційною і протестною. Український націоналізм по суті своїй є теж революційною, протестною ідеологією, яка закликає до боротьби за поширення, самоствердження та захисту свого рідного, мови, культури, традицій тощо.

Українська музична сцена, що представлена різноманітними альтернативними гуртами є своєрідним протестом проти масового суспільного невігластва у питанні визнання героїв УПА. Саме в середовищі української молоді, яка ідентифікує себе з альтернативною музикою спостерігається найбільш помітне національне піднесення та почуття патріотизму. Ідея фестивалю намагається протиставити себе масовій культурі, натомість закликаючи молодих осіб берегти, творити і примножувати своє українське.

Чому цього року організатори "Бандерштату-2008" вирішили видозмінити формат заходу?

Досвід минулого року, тобто першого року реалізації фестивалю, показав багато недоопрацювань, зокрема недосконало розробленої програми. Тепер формат Бандерштату вирішили розширити. Ми вмістили у програму різноманітні мистецькі майстер-класи, презентації молодіжних громадських організацій, деякі види екстремального спорту, нічний кіносеанс повстанського кіно, тематичні нічні ватри, зокрема поетична, повстанська, пісенна тощо. Така видозміна формату дає можливість зорієнтувати значно більшу кількість молодих людей на "Бандерштат-2008" та зробить фестиваль цікавішим, наповненим національним колоритом і патріотичним змістом.

А яким критеріям повинен відповідати музичний гурт, щоб взяти участь у фестивалі „Бандерштат”?

Перш за все гурт повинен бути повністю україномовним, не нести у своїй творчості антиукраїнських і антихристиянських ідей. Оскільки тематика заходу має повстанське забарвлення, то гурт-учасник фестивалю має виключно позитивно ставитись до героїв УПА та їх визнання.

А хто виступатиме цьогорічними хедлайнерами на "Бандерштаті"?

Приємно зазначити, що одним із музичних гостей фестивалю стане львівський гурт "Анна". Він займає одну з перших сходинок в альтернативній музиці і заслужив любов молодих людей від Заходу до Сходу України, таким чином, об’єднуючи всю українську молодь. Наступним відомим музичним учасником, що має значно довшу історію і вже став практично легендою українського року, є гурт „Кому Вниз” зі своїм культовим лідером Андрієм Середою - їх пісні схожі на російський гурт "Машина времени". До речі текст песни Машина времени та багатьох інших вітчизняних груп ви можете скачати на сайті rock-txt.ru. Кожен із хедлайнерів "Бандерштату-2008" закриватиме фестивальні дні: перший – "АННА", другий – "Кому Вниз".

Цікаво, що обидва музичні гості, не дивлячись на свою так би мовити поважність і зірковий статус, бажають проживати на період фестивалю у наметовому містечку разом із іншими учасниками.

Розмову вела Ольга Богачевська

Детальну інформацію про фестиваль можна дізнатися на офіційному сайті http://bandershtat.org.ua/
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
4 (голосів: 2)
Попередня новина: Кремль планує завадити ...
Наступна новина: Рівненський гурт “OT VINTA” ...

КОМЕНТАРІ