Стан фінансування Збройних сил розгляне РНБОУ – В. Ющенко

Стан фінансування Збройних сил розгляне РНБОУ – В. Ющенко

13.11.09 00:24 0 1560
Президент України Віктор Ющенко провів зустріч з Першим заступником Міністра оборони Валерієм Іващенком, присвячену стану Збройних сил України та їхньому фінансуванню.

Глава держави наголосив, що рівень фінансування армії цього року є безпрецедентно низьким і приводить Збройні сили до незворотних кризових процесів. За його словами, з 12,8 млрд. грн., передбачених у державному бюджеті на фінансування Збройних сил у 2009 році, за десять місяців було виділено лише 7,3 млрд. Це становить 0,78% від ВВП, що є найнижчим показником для європейських країн. На принизливо низькому рівні знаходиться матеріально-технічне забезпечення армії. «Це найбільш катастрофічне фінансування армії з 1991 року», – сказав Віктор Ющенко.

На кризовий стан ЗСУ вказує і те, що за 9 місяців цього року лави Збройних сил покинули 2000 контрактників та 300 офіцерів. «Це серйозний процес руйнації українського війська. Одна людина є відповідальна за це, точніше, безвідповідальна – Прем’єр-міністр», – сказав Віктор Ющенко, наголосивши, що урядова політика щодо армії поглиблює кризу.

«Вона працює. Вона – це криза... Ми все повинні зробити, щоб ця криза з нами більше не жила. У нашому політичному чи економічному житті. Ми повинні побороти цю кризу», – закликав Глава держави.

«Змушений питання фінансування української армії поставити на РНБО на наступному тижні», – повідомив Президент.

«Я публічно звертаюся до Прем’єр-міністра: забезпечити максимально те фінансування, яке передбачено в бюджеті для українського війська. Якщо це не буде зроблено, ми станемо свідками безповоротних процесів», – попередив Глава держави. За його прогнозом, збереження існуючого режиму фінансування ЗСУ посилюватиме кризу в армії. «Ці люди потребують від нас пошани. А від уряду – повного виконання планів фінансування», – наголосив Президент.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Жителя Рівненщини ...
Наступна новина: Україна просить міжнародних ...

КОМЕНТАРІ