Тернопільська облрада не затвердила звіт ОДА щодо виконання програми соціально-економічного розвитку

Тернопільська облрада не затвердила звіт ОДА щодо виконання програми соціально-економічного розвитку

16.04.10 10:34 0 1742
15 квітня 2010 року відбулося друге пленарне засідання 31 сесії Тернопільської обласної ради. Депутати заслухали звіт Тернопільської обласної державної адміністрації про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільської області на 2009 рік. Комісія з питань соціально-економічного розвитку, опрацювавши звіт, вирішила визнати роботу адміністрації щодо виконання зазначеної програми незадовільною. Тернопільська обласна рада не затвердила звіт обласної адміністрації.

У програмі ставилось завдання мінімізувати кількість безробітних в області, створивши 26500 робочих місць. Натомість їх було створено лише 24037. Відповідно пункт не виконано на 10%. Заробітна плата у Тернопільській області найнижча в Україні, більше того – заборгованість по зарплаті зросла на 16.4%. Середньомісячна заробітна плата мала зрости на 18.9 %, а зросла лише на 7.5 %, при цьому не було враховано ріст інфляції. План введення в експлуатацію житла виконано лише 69.6%. Спад промислового виробництва мав скласти 2.2%, а звіт ОДА засвідчує, що він у 7 разів більший, ніж планувався. Обсяг експорту зменшився на 11.1 %, а згідно з програмою, мав зрости на 15.3%. Ситуація в економіці залишається гнітючою. Так, у 2009 році не виконано програмних завдань у легкій промисловості, хімічній та нафтохімічній, з виробництва іншої неметалевої мінеральної продукції. Не вийшли на запланований рівень промислові комплекси Бережанського, Гусятинського, Збаразького, Кременецького, Монастириського, Шумського районів та міста Тернополя. Підрядними будівельними організаціями області протягом 2009 року виконано на 34,6% робіт менше, ніж було задано програмою. Скорочення обсягів виконаних будівельних робіт зафіксовано у більшості районів області та в місті Тернополі.

«Зараз ми спостерігаємо наслідки «горе-керівництва» екс-голови Тернопільської обласної державної адміністрації Юрія Чижмаря. Ще під час затвердження програми соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільської області на 2009 рік фракція ВО «Свобода» заявляла що зазначена програма була написана «на коліні» без аналізу причин кризової ситуації, яка склалась в області. Більшість пропозицій, які вносила фракція «Свободи», не були враховані при формуванні програми. На численні депутатські звернення, які стосувалися програми, ми отримували чиновницькі відписки. Ми передбачали, що виконання завдань програми є неможливим, у чому зараз може переконатися кожен завдяки звіту. Замість фінансування конкретних соціально-важливих заходів, відбувалося «освоєння» бюджетних коштів. Тернопільська обласна рада двічі висловлювала недовіру колишньому голові адміністрації Юрію Чижмарю у наслідок його систематичного ігнорування та невиконання рішень обласної ради.

Депутати облради не затвердили звіт Тернопільської облдержадміністрації про виконання програми соціально-економічного розвитку. Фракція ВО «Свобода» вважає роботу адміністрації щодо виконання цієї Програми незадовільною», - зазначив секретар комісії з питань соціально-економічного розвитку Володимир Стаюра.

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода»
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
1 (голосів: 1)
Попередня новина: Рівненські «жеглови» і ...
Наступна новина: У Києві заявляють про ...

КОМЕНТАРІ