В Чернівцях розповіли як уберегти дітей від гострих кишкових інфекцій

В Чернівцях розповіли як уберегти дітей від гострих кишкових інфекцій

19.07.10 11:52 0 2349
Щорічно в місті спостерігається сезонний підйом захворюваності населення гострими кишковими інфекціями (ГКІ): сальмонельозом, дизентерією, гастроентероколітами, як бактеріальної, так і вірусної етіології. Левова частка цих захворювань припадає на дитяче населення, особливо молодшого віку (0-2 роки).

Джерелом зараження є хвора людина або носій (це практично здорова особа, в організмі якої перебуває збудник). У зовнішнє середовище збудник потрапляє з випорожненнями кишківника, тим самим забруднюються об'єкти довкілля. Як правило, в літній період активізуються збудники кишкових інфекцій та збільшується кількість факторів передачі – овочі, зелень, вода відкритих водоймищ, грунт на дитячих гральних майданчиках та на присадибних ділянках.

Збудникам гострих кишкових інфекцій притаманна висока стійкість у зовнішньому середовищі. Так, збудники дизентерії виживають на забрудненому посуді, у продуктах харчування та у воді до 10 діб. Тому харчові продукти з простроченими термінами зберігання, ті, що швидко псуються, зберігаються при порушенні температурного режиму, стають чудовим живильним середовищем для швидкого розмноження інфекції цієї групи. Факторами передачі є і дитячі іграшки, які не обробляються вдома після прогулянки.

Збудники ГКІ потрапляють до кишківника через ротову порожнину, там розмножуються, видялють токсичні продукти життєдіяльності, згодом уражають різні системи організму. Це може статися, якщо хвора людина або носій не дотримують правил особистої гігієни та брудними руками переносять збудників на різні предмети у сімейному побуті. Здорова людина, торкаючись руками цих предметів, заносить мікроби до рота. Найчастіше так заражаються діти. Тому, ГКІ називають хворобою «брудних рук», а захворювання грудних дітей майже на 50% пов'язується з порушенням правил догляду матерями.

Хвороба проявляється не відразу, а через деякий час після зараження і являє собою приховану форму захворювання. У кінці цього періоду людина відчуває нездужання, слабкість, головний біль. Пізніше проявляються характерні ознаки кишкових інфекцій: підвищення температури, біль у животі, блювота, часті рідкі випорожнення.

При несвоєчасному зверненні за медичною допомогою (з причин самолікування вдома) хвороба може набути тяжкого перебігу (особливо у дітей до року). У подальшому у перехворівших не виключаються важкі ускладнення у вигляді хронічних колітів.

Розлади кишківника викликають і умовно патогенні мікроби та віруси, особливо ротавірус. Саме ними обумовлені ГКІ у кожної другої дитини. Можливі групові захворювання, бо вірус дуже контагіозний, довго зберігається у зовнішньому середовищі, в питній воді.

Механічними переносниками ГКІ є мухи.

Діти хворіють частіше, що пов'язано з невідпрацьованими навичками миття рук впродовж дня.

Шановні батьки!

Пам'ятайте, що ваші діти високосприйнятливі до гострих кишкових інфекцій!

* при догляді за дітьми перших років життя самі суворо дотримуйтесь правил особистої гігієни;
* в раціоні харчування, особливо дитячого, користуйтесь якісними харчовими продуктами;
* для пиття дітям використовуйте лише кип'ячену воду;
* утримуйте в належному санітарному стані дитячі іграшки, підручники та своє помешкання;
* ні в якому разі не займайтесь самолікуванням, бо тільки лікар може встановити вірний діагноз і призначити ефективні ліки. Бережіть своє здоров'я та здоров'я ваших малят.

Управління охорони здоров’я
Лікар-інфекціоніст О. Лазнікова

Про це повідомили у прес-центрі Чернівецької міської ради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)
Наступна новина: В Чернівцях буревій ...

КОМЕНТАРІ