Ужгороду монумент Соборності України виявився не потрібен

Ужгороду монумент Соборності України виявився не потрібен

15.09.08 08:59 0 2775
Шість років в Ужгороді думали-гадали: бути чи не бути монументу Соборності України в місті? Нагадаємо, в 2002 році на державному рівні було прийнято рішення провести конкурс на кращі проекти монументів Соборності України. їхнє спорудження передбачалося у Києві, Ужгороді, Луганську, Чернігові та Севастополі.

Головний спеціаліст з питань охорони культурної спадщини управління культури Закарпатської ОДА Томаш Сопко розповідає, що в 2003 році пройшов конкурс середскульпторів та архітекторів, його переможцями стали скульптор, заслужений художник України Іван Бровді та архітектор Степан Шолтес. Ескізний проект саме цих двох митців було визнано найкращим, каже Томаш Томашович.
За проектним кошторисом Шолтеса і Бровді вартість монумента сягала 2 мільйонів 400 тисяч гривень. Проте Михайло Белень зголосився зробити монумент всього за... 300 тисяч гривень, каже Степан Шолтес. Щоправда, згодом виявилося, що ця сума переросла у більш ніж мільйон гривень.
Довго визначалися і з місцем розташування. Монумент Соборності України гордо й велично мав піднятся в небо на площі Богдана Хмельницького. І справді, невдовзі вже було зроблено і перші кроки. Михайло Белень поставив основу під монумент... абсолютно незаконно! Тобто, вдався до самовільного будівництва. А тим часом Степан Шолтес та Іван Бровді працювали над втіленням свого цілком законного проекту, який виграв всеукраїнський конкурс.
Із площею, де мав стояти монумент Соборності України, і справді вгадали, каже Томаш Сопко. Тільки з «пропискою» не пощастило. Минулого року мер Ужгорода Сергій Ратушняк разом із депутатами на одній із сесій міської ради продали «Богдана Хмельницького». Тобто, надали в оренду земельну ділянку площею 0,90 га ТОВ «Майдан-Ужгород» строком на 10 років для будівництва торгово-розважального комплексу.
Але монумент Соборності України все ж таки буде. Тільки не в Ужгороді, бо тут, виявляється, для нього вже немає гідного місця. Його зведуть, як уже повідомляло "Закарпаття online", під хустським небом у меморіальному парку «Красне поле». Таке доручення дав Президент України Віктор Ющенко.
- У березні 2009 року на Красному полі відзначатимемо 70-річчя Карпатської України, - каже заступник начальника управління культури ОДА Іван Канюка. - До весни на місці бойової звитяги оборонців Карпатської України має «ожити» цей монумент. За його словами, меморіальний парк «Красне поле» також буде реконструйовано. Нині там уже почалися ландшафтні роботи

Маріанна Шутко, Ужгород

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Слова Єханурова ...
Наступна новина: Автономна Республіка Крим ...

КОМЕНТАРІ