У популярних соціальних мережах зростає кількість фейкових акаунтів, які використовують імена телезірок 1+1, а також їхні фото та відео з метою дискредитації, шахрайства та маніпуляцій. Адміністратори псевдосторінок можуть вести від імені популярних ведучих діалог з глядачами на провокаційні теми, а іноді пропонують купити товари. Будьте пильні!
«Іноді мені друзі у соцмережах і небайдужі глядачі надсилають ніби стоп-кадри з ефірів, де під нашим брендом, з моїм обличчям пропонується купити якийсь товар чи розповідають фальшиву новину. Ще й часто з підписом «Лідія Таран розповіла чудодійний рецепт від…» - тут додайте будь-яке слово. Такі зображення – це не смішно, адже довірливі люди вводяться в оману!» - ділиться ведуча новин ТСН, куратор благодійного проєкту Здійсни мрію Лідія Таран.
Ми здійснюємо постійний моніторинг фейкових сторінок та повідомлень у соціальних мережах, які створюються шахраями для просування та продажу сумнівних препаратів і товарів. Шахраї, на жаль, активно використовують образи наших ведучих та торгові марки 1+1 і ТСН, бо це значно підвищує довіру потенційного споживача до фейкової інформації. Для швидкої протидії такому виду шахрайству та з метою захисту наших прав ми блокуємо фейкові сторінки та повідомлення з використанням алгоритмів Facebook та Google. В особливо зухвалих та повторюваних випадках звертаємось до Кіберполіції з метою порушення кримінальних проваджень, бо такі дії створюють склад злочину за статтями 176 та 229 Кримінального кодексу України. Закликаємо наших глядачів критично ставитися до інформації, яку вони отримують з неофіційних джерел, оскільки, крім марно витрачених коштів, такі препарати і товари можуть містити шкідливі речовини і завдати шкоди здоров’ю
, - коментує В’ячеслав Мієнко, директор з GR групи 1+1 media.
Телеканал 1+1 неодноразово також звертався, зокрема, і до Facebook щодо блокування фейкових акаунтів ведучих та надавав усі необхідні для цього дані. Однак через карантин у Facebook можливості модерувати контент тимчасово є обмежені: у службі підтримки мережі повідомлялося, що вони в змозі перевіряти лише той контент, який може потенційно завдавати найбільшої шкоди. Тож просимо телеглядачів бути особливо пильними і довіряти тільки надійним та перевіреним офіційним джерелам інформації. Також, якщо у мережі ви зустріли новину з комерційним оманливим змістом з використанням логотипів телеканалу 1+1 та/чи іменами ведучих, пропонуємо вам повідомити нам та поскаржитися на публікацію.
Нагадаємо, 1+1 співпрацює з Кіберполіцією у розслідуванні діяльності фейкової сторінки "Телеграмна служба новостей (ТСН)", яка неправомірно використовує бренд і контент ТСН. Не читайте інформацію та не розміщуйте рекламу на незаконних сумнівних майданчиках.
Підписуйте та читайте тільки офіційні сторінки ведучих і проєктів телеканалу 1+1, довіряйте першоджерелам. Вони подані нижче у переліку. Перевірте свої налаштування. У більшості сторінок є знак верифікації сторінки, у тих сторінок, які його не мають, на справжність сторінки може вказувати велика кількість підписників та адреса в посиланні з 1plus1.
Офіційні акаунти проєктів та телеведучих 1+1, які є справжніми:
Телеканал 1+1: https://www.fb.com/1plus1.ua/
Алла Мазур: https://www.fb.com/1plus1.AllaMazur/
Лідія Таран: https://www.fb.com/1plus1.Taran/
Наталія Мосейчук: https://www.fb.com/1plus1.NataliaMoseichuk/
Марічка Падалко: https://www.fb.com/1plus1.MarichkaPadalko/
Соломія Вітвіцька: https://www.fb.com/S.Vitvitska/
Святослав Гринчук: https://www.fb.com/1plus1.Hrynchuk/
Руслан Сенічкін: https://www.fb.com/1plus1.Rus.Senichkin/
Людмила Барбір: https://www.fb.com/1plus1.Barbir/
Єгор Гордєєв: https://www.fb.com/1plus1.Gordeyev
Неля Шовкопляс: https://www.fb.com/1plus1.Shovkoplyas/
Валентина Хамайко: https://www.fb.com/1plus1.Khamaiko/
Олександр Попов: https://www.fb.com/1plus1.Popov/
Юрій Горбунов: https://www.fb.com/1plus1.Gorbunov/
Олексій Душка: https://www.fb.com/1plus1.Oleks.Dushka/
ТСН: https://www.fb.com/tsn.ua/
Єдиний справжній канал ТСН у телеграм: https://t.me/TCH_channel
ТСН Тиждень: https://www.fb.com/TSNweek/
Сніданок з 1+1: https://www.fb.com/snidanok/
Танці з зірками: https://www.fb.com/tanci1plus1
Голос країни: https://www.fb.com/goloskrainy/
Право на владу: https://www.fb.com/pravonavladu/
Гроші: https://www.fb.com/Groshi.1plus1/
Здійсни мрію: https://www.fb.com/ZdiysnyMriyu/
Переможці: https://www.fb.com/thevictors2017/
Право на освіту: https://www.fb.com/pravonaosvitu/
За даними Facebook, кількість фейкових акаунтів у їхній мережі становить 5% від загальної кількості користувачів, які були активними протягом місяця. Загалом, станом на березень 2020 року в Україні було зафіксовано 14 мільйонів користувачів Facebook.
Нещодавно редакцією Укрзахідінформ було проведено журналістське розслідування щодо фейку, який незаконно використовує ім’я Наталії Мосейчук і Право на владу і торгує псевдоліками (детальныше http://uzinform.com.ua/news/2020/04/23/172264.html).
Дякуємо всім, хто допомагає в боротьбі з фейками та інтернет-шахраями.
КОМЕНТАРІ
Актуальна і свіжа інфа
Знакомый стиль...
вот это позитив) просто класс)
Всегда приятно читать умных людей. Спасибо!
Реальная тема
Спасибо за статью
Классно!
круто
новина послав по інету.