Фермерське «лоббі» на Волині стане біполярним?

Фермерське «лоббі» на Волині стане біполярним?

13.02.09 15:00 0 1969
Під час сьогоднішнього засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Волинської обласної ради Анатолію Грицюку, дорадчий орган майже одноголосно вирішив рекомендувати районним та міським радам «вжити невідкладних заходів щодо реєстрації статутів територіальних організацій» для майбутнього утворення нової громадської структури – обласної спілки Асоціації сільськогосподарських товаровиробників. Про це повідомляє інтернет-видання «Волинська правда».

Як стало відомо, до 1 грудня минулого року керівництва районних рад мали організувати проведення місцевих конференцій по створенню цієї Асоціації. Однак, зі слів керуючого справами виконавчого апарату Волиньради Андрія Киричука, не всі райони справились з цим завданням – мова йде про Ковельський та Любомльський райони. «А в Горохівському та Маневицькому районах вже навіть зареєстрували статути організації для того щоб пізніше провести обласну конференцію Асоціації… Наступає весняно-літній період і потрібно захищати товаровиробників», – заявив службовець. Нова громадська організація, за задумом волинських посадовців має сприяти розвитку виробництва, юридичному захисту здавачів сільгосппродукції, а також захист їхніх законних прав та інтересів. В свою чергу голова Волиньради запевнив присутніх що дана ініціатива походить не від центрального рівня, а від низових громадських ланок – селян-одноосібників та керівництва сільських, селищних рад.

Однак, на аргумент одного з присутніх на раді місцевого фермера, з 1991 року в області вже діє Асоціація фермерів і землевласників Волині, мовляв – «тож має бути одна організація, яка мусить вирішувати всі питання по захисту сільгоспвиробників». «Маючи досвід роботи цієї громадської організації, не потрібно створювати інші структури. Може комусь це потрібно у вузько політичних інтересах», – зіронізував виступаючий. Пізніше Анатолій Грицюк резюмував загальну ідею у створенні Асоціації – «селянину потрібно три речі у господарюванні – виростити, збути та отримати прибуток». У цьому контексті голова Волиньради згадав і про роль у вирішенні вищезгаданих проблем нового заводу Nestle у селі Смолигів Луцького району.

«Згадайте той період, коли був ажіотаж навколо заниження закупівельних цін на молоко, створювались страйкові комітети. Ніхто не ставить завдання ставити Асоціацію «під когось», – зазначив пан Грицюк. «Проблема полягає в тому, що крупні закупівельні структури, збираючись в двох-трьох, по-своєму визначають ціни, тому ініціативу необхідно брати в руки громадськості…», – сказав очільник Волиньради. З його думкою погодився голова Маневицької районної ради Андрій Сопронюк, за словами якого підприємство «Ковельмолоко» в питаннях закупівельних цін не реагує ні на владу ні на громаду».

А голова Луцької районної ради Богдан Прус хоча і не виступив проти створення нової Асоціації, проте зазначив, що не потрібно створювати ще одну організацію, щоб потім мати 36 чи 45 асоціацій на Волині, а «два голови різних організацій їздитимуть вирішувати питання до уряду».

Насамкінець діючий голова Асоціації фермерів і землевласників Волині Микола Собуцький нагадав присутнім що структура, яку він очолює є дієвою і не займається «безрезультатними пікетами органів влади, а робить конкретні справи». Так, за словами пана Собуцького, вищезгадана організація вже домоглась від місцевих органів влади Луцька, Ковеля і Володимир-Волинського виділення земельних ділянок для організації «зелених ринків», на яких 2-3 рази в тиждень будуть здійснювати свою торгівлю місцеві сільгоспвиробники, визначаючи при цьому на кооперативних засадах ціну продукції.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На волинські дороги ...
Наступна новина: Підозрюваний депутат хотів ...

КОМЕНТАРІ