Днями Бабушкінський районний суд Дніпропетровська під головуванням Тетяни Кудрявцевої ухвалив рішення, яке ще довго згадуватимуть як наочне свідчення топтання в Україні державної мови - повідомляє "Україна молода". Причому людьми, яких саме ця держава і наділила чималими владними повноваженнями, — співробітниками Державтоінспекції. Голову Дніпропетровської обласної організації Спілки офіцерів України, колишнього бойового пілота, полковника Віктора Таратушку, який їхав разом зі ще одним полковником із рідного села Могилева у Царичанському районі, саме за українську мову хвацькі даішники у найпрямішому розумінні слова тицьнули обличчям в асфальт.
Причому для конфлікту не було найменших підстав. Коли співробітники ДАІ зупинили авто Таратушки, який ніколи скандальністю не відзначався, той абсолютно мирно попросив їх звернутися до нього державною мовою. Проте люди у погонах від таких слів буквально оскаженіли: надягли полковникові наручники, повалили на асфальт, при цьому промовляючи слова, як стверджує 61–річний полковник, які незбагненно паплюжили українську мову.
Але офіцер виявився не з боязкого десятка. Крок за кроком він відстоював свою честь та гідність. Зокрема, домігся аудієнції з найвищим керівництвом Державтоінспекції Дніпропетровщини, яке від гріха подалі своїх співробітників відразу ж звільнило з роботи. Полковник пішов ще далі, звернувшись до суду з позовом до управління Міністерства внутрішніх справ України та управління Державтоінспекції у Дніпропетровській області, де, з–поміж іншого, вимагав 100 тисяч гривень компенсації за заподіяні моральні збитки.
Відповідачі, за великим рахунком, свою провину у суді не визнавали, проте казали, що цей випадок поодинокий і системних коренів не має. Позивач разом з адвокатом Миколою Бесарабом наполягали на тому, що кричущий випадок спричинила слабка робота з кадрами і, зокрема, те, що вище начальство й саме при виконанні службових обов’язків державною мовою не користується. Отож, мовляв, підлеглі й взяли з нього приклад.
Зрештою, суд вирішив стягнути з УМВС України у Дніпропетровській області та управління Державтоінспекції чотири тисячі гривень. Утім для цих установ така сума не порівнюється навіть з укусом комара, адже фінансовий тягар, згідно з чинним законодавством, у таких випадках лягає на плечі Держказначейства. Тому прийнята судом стосовно поважних структур окрема ухвала, в якій ідеться про кричущі непорядки у міліцейських лавах, зокрема і щодо виховання підлеглих та поваги до людей, здається, підсумком куди вагомішим.