Луцька міська організація Народного Союзу «Наша Україна» оприлюднила заяву, в якій висловлює своє невдоволення формами і методами, які використовує в своїй роботі новостворений політичний проект «Єдиний Центр». Про це повідомили 22 липня у прес-службі ЛОО НСНУ.
У заяві зокрема йдеться:
«Політична система молодої Української Держави проходить важливі для нашого суспільства етапи становлення і трансформації. Цей процес супроводжується створенням нових політичних проектів і структур, частина з яких має пройти випробування часом і довести свою спроможність бути суб’єктами політичних процесів.
Поміж багатьох таких проектів останнім часом гучно заявлено про створення і розбудову політичної партії «Єдиний Центр». Серед ініціаторів і чільних діячів цієї структури є і колишні члени Народного Союзу «Наша Україна». Цей факт дуже часто використовується нашими опонентами, як плацдарм для різноманітних політичних спекуляцій і маніпулювань думкою наших прихильників і членів партії.
Задля унеможливлення подальших інсинуацій вважаємо за потрібне дати об’єктивне і неупередження роз’яснення даної ситуації. Народний Союз «Наша Україна» – політична структура, створення якої є одним із наслідків Помаранчевої Революції 2004 року. До новоутвореної політичної структури у 2005 році ввійшли люди, котрі, як виявив час, по-різному оцінювали тогочасну політичну ситуацію і мали дещо відмінні погляди на майбутнє нашої держави.
У 2006-2007 роках в Народному Союзі «Наша Україна» відбувся ряд структурних і програмових змін, які, очевидно, були неприйнятними для деяких наших колишніх однопартійців. Партія більш чітко визначила свої пріоритети в багатьох, гостро актуальних для українців, питаннях. Відповідно, це стало причиною зміни керівництва партії та появи в партії нових очільників.
За цей період партія двічі проходила випробування виборами. Обидва рази Народний Союз «Наша Україна» ставав базовою структурою для одноіменного політичного блоку, котрий двічі здобував політичні симпатії мільйонів українців. Не можна заперечувати і той факт, що порівняльний аналіз результатів виборів до Верховної Ради України у 2006 і 2007 роках не дає підстав для тверджень про повну безперспективність Народного Союзу «Наша Україна».
Але з об’єктивних причин для частини нашого членства гостро стало питання реалізації їх політичних та інших інтересів. Тому ми з розумінням ставимось до природного права частини наших колишніх однопартійців спробувати реалізувати себе в рамках нових політичних проектів. Маємо надію, що непроста політична ситуація в Україні буде тим стримуючим фактором, котрий не дозволить новим суб’єктам української політики перейти межу. Використання в міжпартійній боротьбі засобів голослівного критиканства, демагогії і політичних спекуляцій загрожує майбутньому країни.»