Зокрема, ТОВ “СУ-53” за підсумками поданої звітності за І півріччя 2008 року задекларувало податкові зобов‘язання по податку на прибуток на 600 тис.грн. більше, ніж за відповідний період минулого року. При цьому податкова віддача на сьогодні складає 3,63% проти минулорічного показника – 0,39%.
Крім того, в інспекції створена комісія з вивчення причин низької податкової віддачі та збитковості підприємств, на яку запрошуються керівники підприємств, які потребують особливої уваги з боку податкових органів (при значних валових доходах вони декларують податкову віддачу менше 1% та нижче середньогалузевого рівня як по області так і по Україні), де в формі діалогу вивчаються причини такого фінансового стану та визначаються основні перспективні напрями щодо збільшення надходжень до бюджету.
Така всебічна співпраця не пройшла марно – переважна більшість платників податків усвідомлює та підтримує державні ініціативи податкової служби. З кварталу в квартал простежується тенденція до зменшення кількості збиткових підприємстві та задекларованих ними сум збитків. Так, за підсумками діяльності у I півріччі 2008 році від’ємне значення об’єкту оподаткування податком на прибуток задекларувало 26 суб’єктів господарювання міста на загальну суму 19,5 млн. грн. У порівнянні з даними поданої до податкової інспекції звітності за 1 квартал ц.р. кількість таких підприємств зменшилась на 12, а сума збитків - на 11,5 млн.грн.
Найбільші суми збитків задекларували: ДП Міністертерства оборони України “63 котельно-зварювальний завод”, більшість ЖЕКів міста, авіакомпанії “Вега” та “Сіріус”, ВАТ “Івано-Франківське виробничо-торгівельне швейне об‘єднання “Галичина”, ТОВ “Клініко-діагностичний центр”, ВАТ “Івано-Франківська харчо-смакова фабрика”, ПП “Івано-Франківськнафтопродукт-ГНГ”, ТОВ “Пластпайп”, ПФ “Інвестпроммаркет”, ТЗОВ “АПФ “Інтеркомис”, ПП “Декор – Тесляр”, ВАТ “Автоливамаш”, ТОВ “Словнафт Укравїна”, ДП “Нетгруп – Телеком”, ПВКП “Анол” та інші.
Більше 1 млн.грн. збитків задекларували: ТОВ «Українська побутова техніка», ДМП “Теплокомуненерго”, ДКП “Електроавтотранс”.
Більшість з цих підприємств декларують свою збитковість протягом тривалого часу, що суперечить принципам ринкової економіки. Адже працювати собі у збиток – це повільно рухатись до банкрутства, чого жоден керівник не повинен допустити. Ось і постає запитання – чи не “штучна” ця збитковість? А підтвердженням цьому свідчать результати проведеної працівниками інспекції контрольно-перевірочної роботи – перевірками 359 підприємств з початку року донараховано близько 15 млн.грн.податків і зборів. Разом з тим, у 8 збиткових підприємств зменшено суму збитків на зальну суму 6,7 млн.грн.
Крім того, за результатами поданої звітності за І півріччя 1757 підприємств задекларували відсутність діяльності і, відповідно, не сплатили до бюджету жодної копійки. В той же час у 318 СПД при задекларованих валових доходах та валових витратах також об’єкт оподаткування дорівнює “0”. Зокрема, в такій високорентабельній галузі, як будівництво, ряд підприємств при значних оборотах декларує відсутність об‘єкта оподаткування. Це: ТОВ “Маодот-1”, ЗАТ “Будівельна компанія “Прикарпаття і К”, ТОВ “Інженерно-торговий центр “Рембудсервіс”, ВП “Прикарпатагрогазсервіс”.
Низьку податкову віддачу також декларують деякі підприємства торгівлі, що є вкрай недопустимим. Це, зокрема, ТзОВ “Торгова мережа “Фаворит”. Підприємство відкриває по всій Україні свої супер-маркети, сплачуючи при цьому до бюджету мізерні суми.
До таких підприємств у податківців особлива увага і контроль за їх діяльністю буде постійним та пильним.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Водій загинув на місці ...
Наступна новина: Прикарпатським енергетикам ...