Як обрати якісні алкогольні напої

Як обрати якісні алкогольні напої

09.12.08 14:17 0 3394
З огляду на запровадження Постановою КабМіну України мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва можливе збільшення надходження на ринок області фальсифікованої лікеро-горілчаної продукції. Проте, навіть у період тотальної кризи, обачливі господарі вже здійснюють приготування до свят. А з огляду на скрутну економічну ситуацію покупці прагнуть як умога більше зекономити коштів. Тут і варто бути обережним, тому що надто привабливе зниження ціни може бути зумовлене фальсифікацією продукту.

Враховуючи ці фактори не зайвим буде ще раз застерегти покупців та запропонувати кілька порад та правил, яких слід дотримуватись при обранні лікеро-горілчаних напоїв.
Перш за все, купуйте алкоголь в спеціалізованих торгових закладах, які мають ліцензію на право роздрібної торгівлі лікеро-горілчаними виробами та забезпечують необхідні для зберігання продукції умови. Також, в торговому закладі мають бути в наявності якісні посвідчення виробника, сертифікати відповідності Системи УкрСЕПРО, свідоцтва про визнання чи їх копії. Згідно статті 18 та 19 Закону України “Про захист прав споживачів” суб'єкт господарської діяльності, який займається торгівлею лікеро-горілчаних виробів, зобов'язаний надати Вам цю інформацію про товари.

Зазвичай, виробник якісної продукції зацікавлений у задоволенні потреб і бажань споживача, подбає і про те, щоб працівники торгових закладів знали асортимент та якісні характеристики напоїв, терміни їх реалізації та ознаки браку.
До алкогольної продукції діюче законодавство пред'являє досить високі вимоги, тому пляшки обов'язково повинні мати на лицьовій стороні етикетку, на якій, в доступній для споживача формі, зазначається:

* загальна та власна назва виробу,
* найменування виробника,
* географічна назва місця виготовлення виробу, якщо найменування виробника не відображає місце розташування підприємства
* вміст спирту (% об);
* місткість посуду;
* штриховий код.


На видимій стороні етикетки, або контретикетки, корка, пляшки зазначається дата виготовлення виробу, код підприємства та номер ліцензії на виробництво. Розлив горілки та лікеро-горілчаних виробів здійснюється виключно у передбачену діючими стандартами скляну тару, бляшанки з харчового алюмінію,а, також, у сувенірні пляшки та художньо-оформлений посуд зі скла чи глазурованої кераміки.

При обранні виноробної продукції варто, окрім вищезазначеної інформації, звертати увагу і на вміст цукру (за виключенням сухих та ігристих вин і коньяку), наявність ароматизаторів і барвників. Також, для марочних вин повинен зазначатись термін витримки, а для марочних коньяків — вік коньячних спиртів. А на пляшках з колекційними винами та коньяками наклеюються додаткові ярлики із зазначенням “Колекційне”, “Додатково витримане в колекції___ років”. Крім цього, на шийку пляшки з колекційним вином наклеюються кольєретка із зазначенням року врожаю винограду, з якого виготовлено вино. А розлив виноробної продукції, окрім скляної та керамічної тари, може здійснюватись і в упаковку типу “Tetra-Pak” .

Не купуйте алкоголь у пляшках без етикеток або чіткого маркування , з наявними ознаками бою, у негерметично закоркованих пляшках, з наявністю сторонніх і завислих частинок або каламуті, осаду, з простроченим терміном придатності.

Необхідно пам'ятати, що закорковані алкогольні напої зберігають у горизонтальному положенні з метою запобігання висихання корку, а пляшки з іншою закупоркою – у вертикальному положенні, при температурах:

- горілка – від -5°С до +25°С;
- лікеро-горілчані вироби – від +10°С до +20°С;
- вино – від +8°С до +16°С (напівсолодке і напісухе – від -2°С до +8°С); (варто пам'ятати: що головна перевага вина ыз дубовой бочки перед вином ыз бутилки - не тыльки в особливому м'якому смаку, а і у корисних властивостях, що залишаються у вині протягом усього його життя.)
- коньяк – не манше як +5°С.

Продавець повинен забезпечити інформування споживача про роздрібні ціни на алкогольні напої за допомогою цінників, на зворотньому боці яких повинен бути підпис особи, відповідальної за визначення ціни, дата, печатка суб’єкта господарської діяльності.

У разі виявлення Вами недоліків, фальсифікації алкогольних напоїв, продажу їх неналежної якості, Ви маєте повне право вимагати від продавця заміни на аналогічний товар належної якості, заміни на товар іншого виду, марки з перерахуванням купівельної ціни; або повернення коштів чи відшкодування заподіяних Вам збитків та шкоди в порядку передбаченому законодавством України. Алкогольні напої належної якості обміну та поверненню не підлягають.

Сподіваємся, що "озброєні" цією інформацією, Ви зможете придбати якісну продукцію та уникнути неприємних "сюрпризів".

ДП “Івано-Франківськстандартметрологія”
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: З 2009 року публікації в ...
Наступна новина: На Волинському Поліссі - ...

КОМЕНТАРІ