Президент поскаржився обласним чиновникам на бюджет

Президент поскаржився обласним чиновникам на бюджет

24.12.08 11:00 0 2117
Днями Президент України провів нараду з головами обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та Головою Ради міністрів АР Крим, керівниками органів місцевого самоврядування. Про це повідомили в прес-службі голови Волинської ОДА.

Нараду було присвячено питанню мінімізації негативних наслідків світової фінансової кризи. На підставі даних про економічну та макроекономічну ситуацію в регіонах обговорено термінові заходи, що необхідно вжити для виходу з кризи.

На початку виступу Президент України показав на прикладі статистичних даних тенденцію різкого сповільнення темпів зростання економіки. «Спад у промисловості, негативна динаміка у будівельній галузі, згортання інноваційно-інвестиційних програм – усе це зумовило спочатку гальмування росту реального ВВП, а протягом останніх двох місяців – його скорочення», – зазначив Віктор Ющенко.

Глава держави дав критичні оцінки показникам виконання бюджету поточного року та ходу підготовки бюджету на наступний рік: «Негативні тенденції у реальному секторі економіки значно загострюють проблему із виконанням бюджетів усіх рівнів за доходами. У листопаді до плану недоотримано понад 2 мільярди гривень».

За оцінкою Президента, проект бюджету наступного року, не є реалістичним. «Бюджет 2009 року, який пропонується, – це трагедія», – сказав Віктор Ющенко. Він закликав радикально змінити бюджетну політику, насамперед уряд має чесно розрахувати її на основі реалістичних макроекономічних показників.

Президент України Віктор Ющенко акцентував окрему увагу керівників регіонів на необхідності забезпечення економічної та політичної стабільності на місцях. «Потрібно виробити спільні практичні кроки на локальному рівні, які були б спрямовані на мінімізацію наслідків економічної кризи. Консолідовані кроки потрібні від усіх державних владних інституцій», - порадив глава держави

Також першочергове завдання для регіональної влади – виконання місцевих бюджетів та недопущення соціальної напруги. Президент дав вказівку обласній владі докласти максимум зусиль і забезпечити виконання захищених статей видатків – оплату праці працівників бюджетних установ, комунальних послуг та енергоносіїв, поточні трансферти населенню. Щодо некритичних видатків, тут необхідно заощаджувати – насамперед це стосується адміністративних видатків. Ще одним із пріоритетів має стати соціальна стабільність, зокрема, через спрямування адресної соціальної допомоги.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ