Одеську «Просвіту» збираються викинути на вулицю

Одеську «Просвіту» збираються викинути на вулицю

06.10.09 19:16 0 1646
Чиновники Одеської обласної ради мають намір викинути одеську «Просвіту» на вулицю і позбавити українців Одещини задовольняти свої національно-культурні потреби.

30 вересня 2009 року Одеське обласне об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка отримало повідомлення про те що 12 жовтня 2009 року Господарський суд Одеської області розгляне питання про виселення «Просвіти» з приміщення.

Голова Одеського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Олександр Степанченко каже що чиновники, які подали позов до суду мотивують виселення боргом за оренду. Викликає подив чому українське товариство «Просвіта» змушене сплачувати як комерційна структура, в той час як болгарські, єврейські, польські, грецькі та інші національно-культурних товариства міста та області, сплачують за оренду по пільговому тарифу, що складає 1 гривню на рік.

Олександр Степанченко заявляє, що «декому не до вподоби активна діяльність спрямована на популяризацію і утвердження української національної ідеї, утвердження державної української мови, розвиток національної культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості, яку товариство веде протягом багатьох років на Одещині.»

«Дії чиновників свідчать про планомірне та цілеспрямоване нищення головного центру українства на Одещині» - переконаний Олександр Степанченко.

Прес-служба Одеське обласне об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Космічна галузь має всі ...
Наступна новина: З початку цього року ...

КОМЕНТАРІ